Foto: Kalev Lilleorg

FOTOD: Lartusi avas Rocca al Mares uue sisustuskaupluse

Omanäoline kodu- ja sisustuskauplus Lartusi on peale neljakuust pausi avanud Rocca al Mare kaubanduskeskuses uue ja kaks korda suurema esinduskaupluse. Käesoleva nädala neljapäeval tähistati sündmust koos kohalike sisustusgurmaanidega ning juhatati sisse kauaoodatud jõuluhooaeg.

„Uuenenud Lartusist leiab kindlasti Eesti suurima Villeroy & Bochi tootevaliku,” tutvustab Lartusi asutaja Karin Mängel. „Samuti on meil täna esindatud suurim Alessi toodete valik.” Mängel lisab, et suure uuendusena on Rocca al Mare Lartusisse lisandunud vannitoamaailm, milles on esindatud sellised tuntud kaubamärgid nagu Blomus, Menu, Mette Ditmer, Hugo Boss, Meraki ja paljud teised. „Just armastatud Taani kaubamärgi Menu valik on saanud hulgaliselt täiendust ning meie Rocca al Mare kaupluses on kohapeal olemas ka palju Menu mööbli ja valgustite tootenäidiseid,” lisab ta.

Käesolevast nädalast on Lartusi läinud üle jõuluajale. Seetõttu leiab kauplusest nii värskelt kohale jõudnud jõulukollektsioone kui põnevaid kingiideid. „Lartusi tootevalikust on üks populaarsemaid kingiideid kahtlemata aroomiküünlad,” jätkab Mängel. „Seda ka põhjusega, kuna meie valikus olevate Baobabi, Urban Apothecary ja Acqua Di Parma küünlalooming on nagu omaette muinasjutt, mis kutsub avastama – igal hooajal ootame põnevusega, millistele radadele nad meid oma peente parfüümide ja esteetilise disainiga sel aastal viivad!”

Neljapäeval väikeses seltskonnas läbi viidud avamisüritusel uudistatigi teiste seas nii eestlaste südame võitnud kaubamärke Villeroy & Boch, Alessi ja Baobab kui luksuslikku sära ning aegumatuid traditsioone esindavaid jõulukollektsioone, millega üheskoos juhatati sisse aasta kaunim aeg. Hubase meeleolu lõid hooajale kohased suus sulavad jõuluküpsetised ja kihisevad joogid. Seda, kuidas kauneid eesootavaid jõuluhetki jäädvustada, õpetas fotograaf Katrin Press.

Vaata fotosid toimunud üritusest leiab allolevast galeriist!

Veel sarnaseid artikleid


Amanjeda by Katrin Kuldma
Foto: Amanjeda by Katrin Kuldma

Amanjeda by Katrin Kuldma esitles Nigulistes hingestatud põhjamaist luksust

Katrin Kuldma korraldas oma esimese suurejoonelise moeshow 1998. aastal Niguliste kirikus, mis oli esimene omataoline Eestis. Kakskümmend aastat hiljem, 2018. aasta sügisel, kohtusid Niguliste, mood ja muusika taas. 24. aprillil 2026 tõi Eesti luksusbränd kolmandat korda oma kollektsioonid Niguliste kiriku iidsete võlvide alla. Seekord kohtus Katrin Kuldma moelooming Tõnis Mägi muusikaga. Kõrgmood ja muusika sulandusid ühtseks kunstiliseks tervikuks ja publik aplodeeris taas püsti seistes.

Mood ja muusika viisid privaatse kontsertetenduse külalised rännakule läbi erinevate aastaaegade ja paikade. Inspiratsiooni pakkusid elegantsed ülikonnad ja pulmakleidid, safari-komplektid ning ooperiõhtute kostüümid. “Kondor”, “Jäljed” ja teised Mägi kuulsad laulud kõlasid Estonia kontsertklaveril koos Ain Agani kitarrihelidega, Niguliste võlvide all leidis aset unikaalne ja lummav kontsert. “Tõnise tänane pisut mõtlik muusikastiil sobib minu Amanjeda filosoofia ja hingelaadiga, kus oluline on pühendumine ja armastus, iga päev, hommikust õhtuni. Meie mõlema looming on inspireeritud elust, armastusest, loodusest ja erilistest paikadest maailmas,” filosofeerib disainer koostööst Tõnis Mägiga.

Katrin Kuldma sõnul läks etenduse eesmärk anda edasi oma nägemus hingestatud põhjamaisest luksusest korda. „See oli eriline õhtu, mis kandis endas rahu, ilu ja tasakaalu, pakkudes publikule hetke astuda argipäevast eemale ja siseneda ruumi, kus aeg justkui peatub. See polnud pelgalt moeetendus või kontsert, vaid teekond läbi emotsioonide, väärtuste ja inspiratsiooni,“ kirjeldab disainer, kes esitles oma viimaste aastate moeloome paremikku kui ka päris uusi kollektsioone. Muide, uuele kollektsioonile on oma loomingulised killud jaganud ka noored disainerid Eva Arvisto, Lisanna Jüriso ja Carmen Triini Tälli.

Vaata moeetendus oma silmaga järele:

Veel sarnaseid artikleid


Tanel Veenre
Foto: Maria Mäeots

FOTOD: Tanel Veenre tõi Kumu aatriumisse lendavad modellid

Möödunud pühapäeval esitles kunstnik Tanel Veenre Kumu aatriumis uut seeriat „Tæwas“, mille keskmes on pilved, siid ja vaade Eesti taevale. Tavapärase moeetenduse asemel vormus õhtu kihiliseks lavastuseks, kus ehte- ja moekollektsioonid liikusid läbi valguse, heli ja gravitatsiooniga mängiva koreograafia.

Veenrele omaselt ei piirdunud esitlus klassikalise catwalk’iga. Estonia Rahvusballeti tantsijad liikusid batuudi abil kõrgele õhku, kandes pilvepeakatteid ja siidist rõivaid, mille mustrid olid sündinud kunstniku enda pildistatud taevavaadetest. Kollektsioon kulges justkui ühe ööpäeva rütmis: varahommiku heledatest pilvedest selge sinitaeva, loojangu ja tumedate ööpilvedeni. Helilise ruumi lõi saksofonil Karl Tipp.

Õhtu teiseks oluliseks teljeks oli Aili Vint. Eesti kunstiklassik, kes tähistas 25. aprillil oma 85. sünnipäeva, oli inspiratsiooniks Kumu aatriumis rippunud 18 päikeseplisseeritud rüüst koosnevale moeinstallatsioonile. Viide Vindi vihikule „Kollane sinises nagu päikene taevas“ sidus esitlusel värvi, valguse ja liikumise üheks tervikuks.

Vaata fotosid Kumu aatriumis toimunud esitluselt galeriist!

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid