Kevadist argipäeva maagiat Marit Ilisonilt

Kevadist argipäeva maagiat Marit Ilisonilt

Foto: Katrina Tang

On aeg puhkeda õide! Just selline on moelooja Marit Ilisoni sõnum, sest tema moemärgi 2020. aasta kevadsuvine kollektsioon on nüüd saadaval.

Marit Ilisoni värske „Longing For Sleep“ kollektsioon on inspireeritud varasuvisest õitsevast loodusest, pakatades säravatest mustritest, kestlikest kehasõbralikest materjalidest ja mugavatest elegantsetest lõigetest. Kollektsiooni loomisel oli moekunstniku suureks inspiratsiooniallikaks eelmisel suvel maalilises Esna mõisas veedetud aeg: “Esna puitmõis on karge ja võluv, seal on oma kulg, mida ennekõike juhib loodus – allikad, ürdiaed, vana kabel metsa sees ja linnud-loomad ümberringi. Tunne on tõstetud, kuid üdini tagasihoidlik ja hinge toitev.” Nii ongi kollektsiooni mudelid saanud alguse igapäevategevustest mõisas – hommikune karastus allikas, aeglane päeva algus, kohalikest aiasaadustest toidu valmistamine, klaverimäng ja küpsetamine kohalikust teraviljast.

Uute mudelite lõiked on „Longing For Sleep“ kollektsioonile omaselt mugavad ja avarad ning sobivad nii päevaseks kui õhtusteks olemisteks. Näiteks maalrikuuest inspireeritud linane mantel, mis on kaunistatud käsitsi valmistatud littertikandiga või indigosinine pärltikandiga mantel, mille loorberilehtede kujuline tikand kandja õlgu kaunistab. “Praegune aeg on keeruline ja usun, et ilu on väga vajalik, kasvõi unistamiseks ja helgemate hetkede loomiseks oma hinges.” Ilu loomine oli autori jaoks sel korral väga käsitööline protsess: “Tavaliselt kujundan hästi palju arvutis ja tehniliselt, kuid sel korral oli mul ilus võimalus otse ürdiaiast värskeid õisi korjata ja neid sobivatesse kompositsioonidesse sättida,” räägib moelooja. “Lisaks on igal tikandisse valatud kimbul oma tähendus ja võlujõud. Mulle meeldib argipäeva maagia!”

Hõrkude trükikangaste loomisel on Ilisoni mõjutanud tugevalt Kreenholmi arhiivi mustrid, millega ta “77 sitsi” teose jaoks rohkem kui aasta tegeles. Nii on uues kollektsioonis vanad rapoorid mitmekordselt töödeldud, kaasaegse oleku ja värskuse saanud ning voogavad nüüd siidistel kleitidel ja kimonotel. Kollektsioonis kasutatud parima kvaliteediga linased ja siidised digitrükitud kangad on loodussõbralikud ja veesäästlikud. Lisaks on uudse jätkusuutliku suunana brändi ateljees võimalik kombineerida just endale sobiv muster ja lõige, luues nii midagi eriti isiklikku ja meelepärast. 

Muide, kollektsiooni saateks on Marit Ilison valinud välja hetkel hingele helisevad muusikapalad, mida saab kuulata siit.

Marit Ilison Creative Atelier asub Tallinnas aadressil Puuvilla 24, (külastus kokkuleppel) ja kollektsiooniga saab tutvuda ja tooteid soetada veebiaadressil www.maritilison.com.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid