Foto: Katrina Tang

Kevadist argipäeva maagiat Marit Ilisonilt

On aeg puhkeda õide! Just selline on moelooja Marit Ilisoni sõnum, sest tema moemärgi 2020. aasta kevadsuvine kollektsioon on nüüd saadaval.

Marit Ilisoni värske „Longing For Sleep“ kollektsioon on inspireeritud varasuvisest õitsevast loodusest, pakatades säravatest mustritest, kestlikest kehasõbralikest materjalidest ja mugavatest elegantsetest lõigetest. Kollektsiooni loomisel oli moekunstniku suureks inspiratsiooniallikaks eelmisel suvel maalilises Esna mõisas veedetud aeg: “Esna puitmõis on karge ja võluv, seal on oma kulg, mida ennekõike juhib loodus – allikad, ürdiaed, vana kabel metsa sees ja linnud-loomad ümberringi. Tunne on tõstetud, kuid üdini tagasihoidlik ja hinge toitev.” Nii ongi kollektsiooni mudelid saanud alguse igapäevategevustest mõisas – hommikune karastus allikas, aeglane päeva algus, kohalikest aiasaadustest toidu valmistamine, klaverimäng ja küpsetamine kohalikust teraviljast.

Uute mudelite lõiked on „Longing For Sleep“ kollektsioonile omaselt mugavad ja avarad ning sobivad nii päevaseks kui õhtusteks olemisteks. Näiteks maalrikuuest inspireeritud linane mantel, mis on kaunistatud käsitsi valmistatud littertikandiga või indigosinine pärltikandiga mantel, mille loorberilehtede kujuline tikand kandja õlgu kaunistab. “Praegune aeg on keeruline ja usun, et ilu on väga vajalik, kasvõi unistamiseks ja helgemate hetkede loomiseks oma hinges.” Ilu loomine oli autori jaoks sel korral väga käsitööline protsess: “Tavaliselt kujundan hästi palju arvutis ja tehniliselt, kuid sel korral oli mul ilus võimalus otse ürdiaiast värskeid õisi korjata ja neid sobivatesse kompositsioonidesse sättida,” räägib moelooja. “Lisaks on igal tikandisse valatud kimbul oma tähendus ja võlujõud. Mulle meeldib argipäeva maagia!”

Hõrkude trükikangaste loomisel on Ilisoni mõjutanud tugevalt Kreenholmi arhiivi mustrid, millega ta “77 sitsi” teose jaoks rohkem kui aasta tegeles. Nii on uues kollektsioonis vanad rapoorid mitmekordselt töödeldud, kaasaegse oleku ja värskuse saanud ning voogavad nüüd siidistel kleitidel ja kimonotel. Kollektsioonis kasutatud parima kvaliteediga linased ja siidised digitrükitud kangad on loodussõbralikud ja veesäästlikud. Lisaks on uudse jätkusuutliku suunana brändi ateljees võimalik kombineerida just endale sobiv muster ja lõige, luues nii midagi eriti isiklikku ja meelepärast. 

Muide, kollektsiooni saateks on Marit Ilison valinud välja hetkel hingele helisevad muusikapalad, mida saab kuulata siit.

Marit Ilison Creative Atelier asub Tallinnas aadressil Puuvilla 24, (külastus kokkuleppel) ja kollektsiooniga saab tutvuda ja tooteid soetada veebiaadressil www.maritilison.com.

Veel sarnaseid artikleid


Erle Nemvalts
Foto: Kalle Veesaar

Erle Nemvalts esitleb uut kollektsiooni DOOMED

7. mail kell 18.00 esitleb ehtekunstnik Erle Nemvalts Pika Jala väravatornis uut kollektsiooni DOOMED. Enne seda avaldab Portail eksklusiivse eelvaate seeriast, mis liigub sakraalse ja kehalise, usu ja iha, igatsuse ja paratamatuse õrnal, ent pingestatud piiril.

Erlele omaselt mängib tema uus kollektsioon sümbolite ja materjali kontrastiga, põimides sünge romantilisega, sakraalse kehalisega ning tumeda oksüdeeritud hõbeda hõrkude pärlitega. Tulemuseks on ehted, mis mõjuvad korraga nii kaitsvate kui paljastavatena – objektidena, mis suhestuvad kehaga ja kannavad endas tähendusi.

“DOOMED on kantud põletavast igatsusest millegi puhta ja pühitsetu järele, mis lubab lunastust ja hoiab hinge, olles samal ajal lahutamatult seotud toore, kehalise ja sensuaalsega,” lisab kunstnik.

Vaata Erle Nemvaltsi kollektsiooni eelvaadet galeriist!

Rohkem infot sündmuse kohta leiab Facebookist. Erle Nemvaltsi loominguga saab tutvuda aadressil erlenemvalts.com

Veel sarnaseid artikleid


Pesakond Stella Soomlais
Foto: Stella Soomlais

Pesakond jõudis Stella Soomlaisi kottidele

Koostöös Pesakonnaga on kodumaisel koti- ja aksessuaarimärgil Stella Soomlais valminud midagi täiesti teistsugust ja omanäolist. Brändi kotid ja aksessuaarid on muutunud justkui omaette stseenideks – igaüks oma mõtte ja väikese vimkaga.

Pesakond on Eesti üks legendaarsemaid ja pikaealisemaid koomikseid. Jänes, hunt, siil, karu ja rästik ilmusid ajalehte Post 1994. aastal, mil autor Madis Ots, tänane loovagentuuri Salama partner ja loovjuht, oli vaid 16-aastane. Nüüd, pärast tuhandeid koomiksiribasid erinevates meediaväljaannetes, sadu lõuendile tehtud joonistusi, kolme juubelinäitust ja üht käsitööõlut, on Pesakond maandunud Stella Soomlaisi toodetele – joonistatuna käsitsi otse säravvalgele taimparknahale.

Vaata tulemust galeriist!

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid