Kahekordne Taani aasta blogija, kes ei oska kanda musta

Foto: nemesisbabe.dk

Nemesis Babe ehk Marie Myrhøj Jensen on üks Taani tuntumaid blogijaid ning kahekordne Taani aasta blogija tiitli võitja. Olen jälginud tema tegemisi juba mitu aastat ning selle ajaga loonud naisega ka teatud kirjasõpruse. Seega, kui Portaili küsitlusest selgus, et päris paljud lugejad igatsevad rohkem inspireerivaid intervjuusid, teadsin kohe, et pean Marie maailma teieni tooma!

Ehk räägiksid endast veidi lähemalt – mina sind juba tunnen, aga mida võiksid sinust teada meie lugejad? Mis on sinu kirg ja milline on sinu stiil?

Minu nimi on Marie, olen 25-aastane taanlanna, õpin visuaalset kommunikatsiooni ja töötan moeblogijana. Lisaks tegelen loovjuhtimise, fotograafia ja modellitööga ning sel suvel produtseerisin moelavastuse Kopenhaageni moenädalal.

Minu kireks on luua asju, mis väljendavad end minu isikliku visuaalse nägemuse kaudu. Olla loominguline, ekspressiivne ja värviküllane. Juba lapsena tahtsin töötada moevallas ja armastasin kostüümidega mängimist, väljendasin end omaenda välimuse kaudu.

Minu stilistiline eelistus on mitte liialt peenutsev. Arvan, et võid kanda, mida iganes tahad ja mis sind õnnelikuks teeb. Armastan värve ja isegi kui olen püüdlikult katsetanud üleni mustas toonis komplekti kokku panemisega, pole see mul õnnestunud. Lihtsalt ei tekkinud head enesetunnet. Seega arvangi, et hea stiil on see, mis paneb sind end hästi tundma, mitte see, mida mood dikteerib, muidu oleks lihtsalt igav.

Kirjelda Taani blogijate seltskonda? Mis on hetkel kõige trendikam blogimissuund ja kuidas sellesse sobitud?

Enamasti on Taani blogijateks elustiiliblogijad, kes riietuvad lakooniliselt ja masside jaoks arusaadavalt, lihtsalt nagu tavalised inimesed. Sobitumise osas küsid õigesti, sest ega ma väga ei sobitu küll. Ent kuna värvid on taas kord popiks muutumas, siis näen inimesi kaasa tulemas ning tavapärasele scandi look’ile käega löömas. Kui aus olla, ei jälgi ma eriti seda, mida teised blogijad teevad, sest ei taha kogemata saada stiilimõjutusi, mis ei tulene minu enda isiklikest tunnetest. Seda aga, milline see Taani tänavastiil tänapäeval on, on keeruline sõnastada, sest viimasel ajal on suundi väga palju juurde tekkinud. Järsku näen tänavatel lillelisi kleidikesi, Ganni stiilis vanaemasviitreid – mood muutub hetkega ja koos sellega ka tänavapilt. Seega on raske skandinaavia stiili domineerivatele suundadele osutada.

Milliste kaubamärkidega teed meelsasti koostööd ja miks? Kuidas üldse valid, kellega koostööd teha, kellega mitte?

Olen teinud päris palju koostööd Rootsi kaubamärgiga Monki: armastan selle stiili, kaubamärgi esindajad on ülimalt meeldivad inimesed, riided on omadustelt sellised, et ostan neid endale ise ka ning näen neis peegeldumas oma esteetikat ja maailmavaadet. Samuti austan Monki feministlikku ja kogukonnapõhist turundust. Aga muidu töötan brändidega, mis mulle endale meeldivad, 7 aasta jooksul olen lugematul hulgal öelnud „EI” ja, vastupidi, teinud koostööd ka täitsa tasuta. Reegliks ongi teha koostööd kaubamärkidega, mida ma ise ostaksin, olenemata blogimisest.

Kuidas sai sinust Taani aasta blogija ja üks suurimaid moemõjutajaid? Kas teekond tuntuseni oli keerukas ja ehk oskad anda algajatele nõu?

Loovtööstuses pole ükski teekond kerge. Arvan, et minu isiklik äratuntav kirev stiil oli kindel eelis, kuna paistsin teiste seast silma. Nagu paljud inimesed maailmas enne mind on ka rääkinud, selleks, et kuhugi jõuda, peab olema väga pühendunud, kulutama väga palju aega ja alati oma ideedele kindlaks jääma. Kui suhtud tehtavasse kireta, ei vii need tegevused kuhugi. Näpunäitena noortele blogijatele – pange tähele, et teil oleks midagi erilist sellele valdkonnale pakkuda. Blogige ainult siis, kui ei suuda ilma blogimiseta elada ja kui tunnete, et teil on näidata ja öelda midagi, mida mujalt lihtsalt ei leia. Pole mõtet olla blogija blogimise pärast, tehke midagi huvitavat. Ma näen nii palju uusi blogijaid ja instagrammijaid, kelle puhul tundub, et teemaga tegeletakse kõigest antud ametinime tõttu – nii ei soovitaks küll tegutseda. Aga kui te siiski otsustate blogida, siis tehke seda lustiga!

Kirjelda meile oma tavalist päeva.

Kuna ma õpin, siis igapäevaselt käin kindlasti ülikoolis. Pärast kooli saan ehk kokku mõne sõbra või blogijaga, kellega pildistada mõned fotoseeriad, või siis lähen koju ja toimetan arvutis kollaažide kallal. Vabal ajal laulan kooris, tegelen krokii kunstiga ja veinitan sõpradega. Hoian oma loovust vormis. Oih, muidugi päris palju vahin tõsielusarju ka.

Olen täheldanud, et oled Tinderi kohtingute teemadel väga avatud. Kuidas tekkis idee näidata sotsiaalmeedias oma kohtinguriietusi?

Tinderi kohtingutel olen käinud tõesti palju. Arutasin kord sõpradega, kas peaks oma date-stiili ka jälgijatega jagama ning otsustasin selle teemaga edasi minna. Inimesed armastavad veidrate, piinlike ja naljakate kohtingute lugusid, seega ma ei kahelnud, et selline teema pakuks lugejatele huvi. Niisiis tekitasin tavaliste outfit-postituste kõrvale Tinderi outfit’id. Tegu on ju siiski moeblogiga ja kohtingul käimine on oluline osa elust ja stiilivalikutest. Miks mitte ausalt arutleda selle üle, kuidas kohtinguks riideid valida, kuidas ennast esitleda – ma arvan, et see on põnev teema.

Sinu Nemesis Babe signatuur-jumestus on puhas jume ja erkpunane huul, kuidas sa selleni jõudsid? Tahaksin teada ka maailma parima huulepuna soovitust.

Ausõna, ma pole ise sellele mõelnudki! Mulle lihtsalt tundub, et mulle täiega sobib värvitud huul, aga muidu üritan mitte meikida. Sest ma ei taha hommikuti kulutada aega enda sättimisele ja õhtuti omakorda meigi mahavõtmisele. Viimati, kui ripsmeid värvisin, olin enne magama minekut enda peale maruvihane, ripsmetušši maha võtta on ikka palju tülikam, kui lihtsalt suu puhtaks pesta. Mu lemmikhuulepuna on kauapüsiv KIKO, see ei määri riideid ja kannatab ka puudutamist, püsib peal terve päeva!

Milline on olnud su kõigi aegade populaarseim blogipostitus?

Tihtilugu ongi mu kõige isiklikumad postitused ka kõige populaarsemad. Lugejad tahavad teada just neid personaalseid lugusid inimestest, keda jälgivad. Alati, kui kirjutan sügavamaid, isiklikumaid postitusi, on lugejad sabinas. Seda vast seetõttu, et me seostame end tihti inimestega, kellel sotsiaalmeedias silma peal hoiame, ja kui neil inimestel on samasugused elulised mured, tekitab see lugejais teatud rahulolu.

Ja lõpetuseks, kui kellelegi juba sinu stiil meeldib, siis keda veel soovitaksid Instagramis jälgida?

Hahaa! Ikka mind võiks jälgida. Samuti soovitaksin oma sõbrannat Mathildet (@myrainbowfeeling), vinget fotograafi Zuzanat (@sjuloves) ning minu toredat stilistist sõpra Ceciliet (@cecilielindegaard)!

Nemesis Babe blogi asub aadressil nemesisbabe.dk, Instagramist leiab Marie @nemesisbabe kasutaja alt.

SaveSave

Sarnased artiklid

Kommentaarid