HIGH 5: Liisa Jokinen

Liisa Jokinen on loovusest ja stiilist pakatav soomlanna, kes tuntud ka siinsete moesõprade seas – 9 aastat tagasi väisas tema tänavastiili blogi Hel Looks näitusega Tallinna linna ja siiruviiruliste blogi asukate ekstsentrilisusest pajatas kogu Eesti Rahvusringhääling. Liisa tegemistel silma peale hoidmisel jäigi liiga suur paus sisse ja järsku avastasime, et Helsinki tänavastiili asemel pildistab ta nüüd hoopis New Yorki asukaid. Õnneks pole fotode sisu grammigi igavamaks muutunud!

Sa oled loonud tänavamoele pühendatud veebilehed Hel Looks, SF Looks ja NYC looks. Millises linnas hoolitsevad sinu arvates inimesed enda väljanägemise eest enim?

Ma ei näegi selles osas linnade põhjal suurt erinevust, kuigi New York on olnud kõige põnevam koht, kus pildistada: nii palju rahvast, nii palju subkultuure ja kirjut erisust. Helsinki jääb aga alati mu südamelinnaks, ükskõik kui mitu aastat ma ka mujal ei elaks. Seega kõige uhkem olen ikka Hel Looksi ning Helsinki rahva riietumisloovuse üle.

Milline muusikavideo kirjeldaks Sinu isiklikku stiili kõige paremini?

Üheks minu stiiliikoonidest on alati olnud Björk. Tema kostüümid on kõige lõbusamad, võluvamad, fantastilisemad – armastan seda naist. Björki „Mutual Core” videos meeldivad mulle maastikud, sürrealism, animatsioon, materjalid ja värvid. Midagi veidrat ja midagi põhjamaist.

Mis loom Sa tahaksid olla?

Delfiin! Armastan ujumist, eriti ookeanis. Olin San Franciscos isegi delfiinidega ujumise ja seilamise klubi liige. Soomes aga tegelesin aastaid talisuplusega. Miski ei ületa mõnusat külma vee tunnet.

 Anna vihjeid kolmest NYC salakohast, mida peaks külastama?

Noguchi muuseum – see on justkui oaas Long Island Citys. Suurepärane varjupaik Manhattani melu eest. 49 Canal Gallery – parimad näitused ja parim vaade Hiinalinnale. Võin vahtida vaateid tänavaile tundide kaupa. James Veloria & Templo vintaaži showroom Hiina kaubanduskeskuse 2. korrusel (aadressiks East Broadway 5/203A), minu lemmikud, vintaažiga kaubitsejad said viimaks kindla kohakese!

Üks nõuanne inimesele, kes on liiga häbelik, kuid tahaks väljendada end moe abil?

Ma arvan, et riietudes on kõige olulisem jääda iseendaks, enda vastu ausaks. Tegelikult ongi nii, et kui ei teki õiget tunnet riietega, mis on väljendusrikkad ja hullud, siis polegi vaja neid selga ajada. Aga kui oled juba otsustanud välimusega mängima hakata ja vajad veidi julgustust, siis soovitan alustada ägedatest ja lõbusatest kingadest!

Jälgi Liisa inimleide New Yorki tänavatelt aadressil nyc-looks.com

 

HIGH 5 on artiklisari, kus võtame luubi alla meile parimas mõttes silma jäänud inimesed – nii kodu- kui ka välismaalt – ning proovime viie lühikese küsimusega nende elu ja tegemiste tagamaid laiema publikuni tuua.

Sarnased artiklid

Kommentaarid