HIGH 5: Hannaliisa Uusma

Foto: Merilin Mandel

Tähekombinatsiooni HU? kuulsaks laulnud ja meie mällu kinnitanud lauljatar Hannaliisa Uusma on üks ütlemata tegus naine. Värskelt esitleti bändiga suvesinglit „Suvetuul”, mille esitluskontserdile Hannaliisa jõudis otse OECD kohtumiselt Islandil. Veel toimetab ta Triigi sadamas ning Brigitta Davidjansiga duos HUNT. Hu-huu, seda on palju! Kuid õnneks leidis ta kõikide oma tegemiste kõrvalt veel üheks H-täheks aega. Lubage esitleda: Hannaliisa Uusma ning tema HIGH 5.

Hannaliisa, räägi enda esimesest esinemiskogemusest?

Isa tegi kunagi ETV-s „Viljaveski” saadet. Olin vist 4- või 5-aastane kui „Legendaarse Viljaveski” viimases saates laulsin heinamaal tulikate vahel linti laulu „Söö, söö meie kari”. Mõned aastad tagasi kinkis Mati Narusk mulle selle ammuse salvestuse, no oli nunnu küll.

Jaburaim hirm, mis sul eales olnud on?

Jälle lapsepõlvest… et pimeduses tulevad Terav Onu ja Nikolai mind röövima. Miks sellised kujud? Pole halli aimugi.

Viimase kümnendi veidrus on see, et kõrgeid treppe pidi astudes (näiteks muuseumis) komistan ja kukun esihambad välja. Endal pole veel juhtunud, ent olen teiste lugusid kuulnud küll, uh!

Kino või Netflix?

Kindlasti kino: laiekraan, õdus avarus, kino lõhn ja helisüsteem sobib mulle. Lemmikuks on juuniõhtune kino Sõprus.

Parim kompliment, mille oled oma loomingu kohta saanud?

Seda on raske kirjeldada, olen heast sõnast tõesti alati sisse võetud ja häbelikult tänulik.

Mida teha reede õhtul?

Minna õue, sirelite alla. Praegu on imeline aeg. Suvel võiksid inimesed reedel ka Triigi Filharmooniasse tulla, ise olen nii ehk naa kogu suve kõik reeded täiega ja totaalselt seal, sest 30. juunil avame sõbranna Teele Varesega eksperimenteeriva muusika- ja teatrilava uksed Saaremaal Triigi sadamas. Laske tuultel ennast meie juurde kanda!

 

HIGH 5 on artiklisari, kus võtame luubi alla meile parimas mõttes silma jäänud inimesed – nii kodu- kui ka välismaalt – ning proovime viie lühikese küsimusega nende elu ja tegemiste tagamaid laiema publikuni tuua.

Sarnased artiklid

Kommentaarid