Jätkusuutliku moe ja toiduga #dinnerwithportail

Jätkusuutliku moe ja toiduga #dinnerwithportail

Foto: Marek Metslaid

Käesoleva nädala teisipäeval juhatasime pidulikult sisse alanud sügistalvise hooaja ning seda järjekorras juba kolmanda #dinnerwithportail üritusega, mille seekord otsustasime korraldada üheskoos H&Mi ning Tru restoraniga. 

“Idee lõuna organiseerimiseks andis H&M Foundationi poolt algatatud innovatsioonikonkurss Global Change Award, mis on katalüsaatoriks moemaailma ringmajanduse suunas lükkavatele värsketele ideedele. Soovisime kutsuda ühtse laua taha võimalikult mitmekesise seltskonna naisi, kes arutleks moe ja imelise kohalikust ning puhtast toorainest pakatava toidu nautimise kõrval jätkusuutliku elu teemal. Loodame, et üritus innustas ja pani aluse nii mõnelegi kasulikule uuele tutvusele,“ jutustab H&Mi Eesti kommunikatsioonijuht Ester Kannelmäe.

“Juba pikemat aega on Portaili eesmärgiks olnud moepubliku kestlikkuse alase teadlikkuse tõstmine. Jõudude liitmine H&Miga tundus loogiline, sest jätkusuutlikkuse teema on sarnaselt H&Mile oluline nii meie portaali kui lugejate jaoks. Mul on hea meel, et tõime Tru katuse alla kokku sarnaselt meelestatud naised,” lisab Portail.ee asutaja Aljona Eesmaa.

Einestamise kõrvale said külalised uudistada ka H&Mi sügistalvist Conscious Exclusive kollektsiooni, mis jõuab H&Mi e-poodi müügile juba homme, 26. septembril.  

Just antud kollektsiooni võttis aluseks restoran Tru peakokk Maru, kui lõi külalistele 6-käigulise lõunasöögi. Sarnaselt külluslike õhtuste moehittide ja mitmekülgsete garderoobilemmikute segamisele kombineeris Tru talendikas tiim omavahel roosatriibulisi peete, lehtkapsast, maapirne, adru, kukeseeni, angervaksa ja pihlakaid – tulemuseks tõeline pidu maitsemeelele. Joogiga kostitasid külalisi Mjuki kombucha-meistrid. 

Lisaks Portaili ning H&Mi Eesti esinduse naiskonnale olid üritusel külaliste seas Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna juhataja Piret Puppart, Reverse Resources asutaja Ann Runnel, Eesti 2.0 tegevjuht Ede Schank Tamkivi, moedisainerid Liisi Eesmaa ja Katrin Aasmaa, Instagramist tuttavad moemõjutajad Triinu Maasik, Marii-Heleen Penu, samuti moetoimetajad Karolin Kuusik ja Svetlana Agureeva, stiilne pagar Sandra Daškova, laulja Anna Pärnoja, näitleja ja joogaõpetaja Marilyn Jurman, laulja ja stilist Johanna Eenma ning ajakirjanikud Silvia Pärmann, Merit Kask ja Liilit Kirss.

Vaata fotosid toimunud üritusest allolevast galeriist!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid