INTERVJUU: Johan Hellström, Björn Axén ja Rootsi kuningakoja kiharad

Foto: Björn Axén

Alustada tuleb peaaegu algusest ehk aastast 1993, kui Johan Hellström sõbraga oma kodu köögis aega veetis, helises telefon, kust kostus naisehääl: „Kas Johan istub?” Johan vaatab seda lugu jutustades isegi veel täna veidra näoga toas ringi justkui mõeldes, kas peaks praegugi istet võtma. „Kas Johan saab aru, et ta on Björn Axéni nime ja elutöö ainus pärija?” küsis kuulsa juuksuri advokaat. 

Uudistes oli tõepoolest nädal varem tulnud ilmsiks kurb uudis, et Johani kunagine tööandja, Rootsi kuningakoja isiklik juuksur Björn Axén oli meie seast lahkunud. Johan jõudis juuksevõluri juures töötada vaid lühikest aega, kuna otsustas siiski enda elu suurima kire – tantsu ja laulmise kasuks. Olgu lisatud, et Johanil on olnud erinevaid rolle muusikalis „Kassid”, ta on tantsinud New Yorgis Diana Rossiga ja järsku, nagu välk selgest taevast, sadas talle sülle ilusalong. Mis sai edasi, sellest vestles Johan Hellströmiga eelmisel nädalal meie Barbara isiklikult.  

Johan, kui sa täna oma karjäärile tagasi vaatad, siis mis on olnud kogu su teekonnal selleks kõige meeldejäävam hetk?

Olin Björn Axéni juures töötanud ainult paar nädalat, kui ta võttis mu assistendina kaasa kohtumisele Rootsi kuningannaga, kes sai otseloomulikult kohe aru, et ma olin kohutavalt närvis. Aga ta aitas mul rahuneda ja edasi laabus kõik ilusti. Ja loomulikult on jäänud meelde suuremad auhindade võidud. Need on saavutatud vaid tänu sellele, et kogu meeskond on töötanud ühe eesmärgi nimel. Mul on väga hea meeskond! 

Björn Axén on siiani Rootsi kuningakoja ametlik juuksehoolduspartner ja teie salongist käiakse igal nädalal mitu korda nende juures juukseid sättimas. Kas saad mõne toreda seiga rääkida?

Rahulolev klient on meie salongis väga tähtsal kohal ja me ei aruta nende kogemusi teiste külastajatega. Ka mitte sinu oma. Kõik on väga diskreetne. Aga nii palju võib öelda, et töötades tuntud isikutega peab olema väga kiire ning pakkuma häid ideid ja lahendusi, sest kogu plaan võib vaid paari sekundiga muutuda. Võib arvata, et juuksuril on aega soengut sättida, aga tegelikult on selleks jäetud tõesti vaid silmapilk.

Kellel on au sinu salongist kuninganna juurde minna? Kas sa käid vahetevahel ka ise?

Enam mitte. Ma tegin seda 22 aastat, nüüd käivad kuningakojas mu kolleegid. Kuningapere liikmetel on väga raske ise endale soengut teha, arvestades kogu kroonijuveelide hulka, mida kantakse. Aga nagu öeldud, see töö ei ole meelakkumine. 

Kui tihti sa ise klientide juukseid lõikad?

Enam ma seda eriti ei tee. Väga harva tuleb ette, et lõikan enda tõeliselt pikaajaliste klientide juukseid, heal juhul paaril korral kuus. 

Aga su sõbrad? Nad kindlasti tahavad, et sa nende juukseid lõikaksid?

Loomulikult tahavad! Aga ma siiski teen seda väga harva ja saadan nad pigem ühte enda salongidest.

Täna mõtleme tarbijatena aina rohkem roheliselt, kas juuksetööstuses on mingi alternatiiv näiteks blondeerimisele?

Midagi on, aga see on väga keeruline teema. Omalt poolt oleme teinud selliseid käike, kus kogume värvi kokku kausside, tuubide ja pudelite põhjast ning saadame tagasi tehasesse, et need ei satuks loodusesse ning jäägid õigel viisil hävitataks. Lisaks tegime analüüsid meie salongide äravooluveest. Kasutame väga kvaliteetseid juuksevärve ja šampoone-palsameid, kuid jääke tekib ikka, ent õnneks suudavad meie filtrid nendega väga hästi hakkama saada. 

Ja loomulikult on Björn Axéni brändi šampooni- ja palsamipudelid 100% ümbertöödeldavad ning nagu mujalgi, on ka Eestis väga edukate müüginumbritega just meie niisutava šampooni ja palsami täitepakendid, nii saab vältida taas kord uue pudeli ostmist. 

Mis on parim innovatsioon juuksehoolduse maailmas? Mis tuleb järgmisena?

Fööni kõrval on üheks väga märkimisväärseks asjaks meie enda patenteeritud Volumaster. See teeb imelist tööd ja annab juustele suurepärase kohevuse! Aga kui ma suudaksin välja mõelda mingi lahenduse, et inimestel ei tekiks halle juuksekarvu, siis oleksin ma rikkaim inimene maailmas! Või kui ma mõtleksin välja lahenduse, mille abil ei langeks inimestel juuksed välja, siis oleksin ma jällegi kõige rikkam inimene. 

Kas jagaksid meiega mõnda head juuksehooldusnippi?

Pane palsamit peanahale! Seda on keelatud teha juba väga pikalt ja nüüd on aeg see müüt murda. Kui me peseme nägu, siis järgmisena ju alati ka kreemitame seda. Nahk vajab niisutust! Näonahast pealaeni on väga lühike maa ja miks peaks arvama, et peanahk ei vaja niisutust? 

Mis veel? Juukseid sirgendades kasuta kindlasti kuumakaitsespreid ja alusta triikimist madalal temperatuuril, kui see ei anna juustele mingit efekti, keera kuumust 10 kraadi võrra juurde ja proovi uuesti. Meie juustel ei ole silti juures, mis ütleks, mis kuumusega neid töödelda võib ja seega peamegi ise katsetama. Iga inimese juustel on erinev temperatuuritaluvus ja neid ei tasu kohe maksimaalse kuumusega töötlema hakata! 

Mida sa soovitaksid sügiseses niiskes kliimas oma juustega hommikul teha, et terve päeva kaunis välja näha?

Esmalt tuleks mõelda. Kui juba uksest välja astudes on aru saada, et tuleb niiske ilm, võiks juukseid sättides printsessilokkide asemel eelistada krunni või punutisi. Juuksesprei võib samuti aidata, kuid selline ilme on juba eilne päev, kus on näha, et juustele oleks nagu tsementi kallatud. Inimesed, te kasutate liiga palju viimistlusvahendeid!

Kas keemilised lokid on veel popp teema?

Muidugi, seda küsitakse tihti! Kes soovivad juustele kohevust ja lainet või lokki, siis palun väga! 

Mida soovitad naisele, kellel on pikad juuksed ja kes kaalub juuste lühikeseks lõikamist, aga siiski on natukene kahtlev? 

Kui inimene tahab midagi muuta, on ju ka teisi lahendusi, millest alustada. Aga need on ju ainult juuksed! Inimesed nälgivad, see on probleem. Aga kui meile ei meeldi enda uus soeng, siis see nüüd küll suurem asi probleem ei ole. Juuksed kasvavad tagasi ja võimalusi, mida nendega teha, on palju.

Aitäh, Johan!

Sarnased artiklid

Kommentaarid