Ilmunud on Martin Alguse esikluulekogu „Paranemine“

Foto: Kirjastus Puänt

Kirjastus Puänt annab teada, et on valmis saanud oma järjekorras kolmanda raamatuga. Selleks on Martin Alguse esikluulekogu „Paranemine“.

„Paranemine” on elujaatav ja küsimusi täis teekond kaotusvalust leppimiseni, mille sügavalt isiklike teemade ümber pöörlevad eri ajastutega seotud tundmused ja kujundid. Esimeses osas „Iseenesest” siseneb autor mälupiltidesse läbi kehaga seotud märksõnade, jälgides samal ajal, kuidas maailm muudab aja jooksul ümberringi kuju nagu arutult rulluv kuldnokaparv. Kõik toimub justkui iseenesest ja nii või teisiti ka iseeneses.

Teine osa „Paranemine” räägib ema ootamatust surmast ja sellele järgnenud ajast. Autor jälgib endas toimuvat pikema perioodi vältel, mil kaotusvalu võtab erinevaid vorme. Kuidas leppida paratamatuga, kui inimteadvus ise asub väljaspool paratamatut, selle kohal ja ümber? Lein langeb kokku ühe ajastu lõpuga ja hüvastijätt saab avarama tähenduse. Puhastav vaatlus lõpeb millegi uue tärkamisega.

Martin Algus on hinnatud stsenarist, dramaturg, tõlkija, kirjanik ja näitekirjanik. Tema proosadebüüt “Midagi tõelist” pälvis 2018. aastal Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemia ning Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinna. 2020. aastal ilmus Alguse jutukogu “Tagamaa“.

Martin Alguse esikluulekogu „Paranemine“ esitlus toimub 2. detsembril kell 18.00 raamatupoes Puänt, Telliskivi Loomelinnakus. Autoriga vestleb luuletaja Berit Kaschan. Raamatut ennast saab aga juba täna soetada nii Puändist kui veebipoest puant.ee

Sarnased artiklid

Kommentaarid