Foto: Kirjastus Puänt

„Armastus pärast ja teisi lugusid“ Puänt kirjastuselt

Kuidas eestlane armastab? Milline on toimiva armuleiva retsept? Kui kaua on sünnis kaastundeavaldusi lugeda? Mis on ühist armastusel ja soojuspumbal? Kas mats jääb matsiks?

Neile küsimustele annab vastuse peagi ilmavalgust nägev Kirjastus Puänt alt ilmuv „Armastus pärast ja teisi lugusid“, mis koondab kaante vahele novellikonkursi „Minu veider armastuslugu“ parimad palad. 

Mullu ilmus „Loomingu Raamatukogu kuldsarjas“ Milan Kundera jutukogu „Veidrad armastuslood“, mis on võrsunud Tšehhi olustikust. Novellikonkursiga kutsuti üles kohalikke sõnaseppasid samal teemal kirjutama, võttes arvesse Eesti miljööd. Oodatud olid nii tõsielulised kui ka fantastilised novellid. Lood, mis on päriselt juhtunud, mis oleksid võinud juhtuda, olgu siis unes või ilmsi. 

Nüüd leiabki uuest novellikogust 13 eriilmelist lugu autoritelt: Aliis Aalmann, Marju Bakhoff, Berit Kaschan, Kai Kask, Jan Kaus, Janne Lias, Art Lukas, Loone Ots, Helery Pikk, Mario Pulver, Ave Taavet, Katrin Tegova ja Paul Vasing. Kogumiku on toimetanud Marika Mikli, kujundanud Martin Veisman ja küljendanud Maris Kaskmann. Koostajad on – paljudele Puänt raamatupoest juba tuttavad – Elisa-Johanna Liiv, Triinu Kööba ja Ester Urbala.

Kogumik „Armastus pärast ja teisi lugusid“ ilmub juba peagi, 25. mail. Seniks on Puändi veebipoes avatud soodushinnaga eelmüük.

Mis on aga Kirjastus Puänt? Nagu nimigi reedab, on seotud raamatupoega Puänt. „Armastus pärast ja teisi lugusid“ on kirjastuse esimene trükis. Koostöös Paide Teatriga ilmub suve teise pooles kõneraamat „33 kõnet“. Kõneprojekti saab ka kuni 4. juunini Paides kohapeal kuulata. Lisainfo leiab Paide Teatri koduleheküljelt.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Kirjastus Puänt

Ilmunud on Ave Taaveti novellikogu “Kasukas”

Kirjastus Puänt annab teada anda, et ilmunud on Ave Taaveti uus novellikogu “Kasukas” – kirjaniku, karikaturisti ja filmitegija kolmas raamat, kus on kokku traageldatud huumor ja ühiskonnakriitika, igapäevaolme ning maagilis-müstline elutunnetus.

Aeg on kõnealuse raamatu lehekülgedel kihiline nagu kasukasalat – kaasaegse heaoluühiskonna varjudes luusib endiselt arhailine, folkloristlikule mõtlemisele omane maailm, kus toimetavad eesti rahvapärimusele tuttavad tegelaskujud – luupainajad, kratid ja libahundid. Tekstide vahele on põimitud Rein Muuluka fotod Eesti talumaastikest ning kodustest interjööridest, mis on üles pildistatud läbi 1920ndatest pärineva fototehnika läätse.

Raamatu esitlus toimub 14. märtsil Paavli Kultuurivabrikus sarja Paavli.LIT raames algusega kell 18.00. Lähianalüüsi kõssidest, elu hääbumisest maapiirkondades ja krüptoinvesteeringutest pakuvad Theodor Nurmekund, Rein Muuluka ja Ave Taavet. Õhtut juhib Kaisa Ling.

Uuri lisa puant.ee.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Eesti Disainerite Liit

Eesti disainiklassika – maimikutele!

Kes meist ei teaks “Vana Toomase” lampi, Tarbeklaasi vaase, Standardi mööblit, Polümeeri vahtkummist mänguasju või puidust täheklotse. Neid kõiki ühendab asjaolu, et tegemist on Eesti oma disainiga, mis on valminud keeruliste aegade kiuste. 

Värskelt ilmavalgust näinud “Eesti disainiklassika maimikutele” on hoolikalt valitud näidistega pildiraamat, mis tutvustab disainiklassikat pere kõige väiksematele, kes saavad raamatust õppida sõnu ja värve, veidi vanemad aga uurida asjade vormi ja funktsiooni. Vanavanematel on kindlasti lastele jutustada nostalgilisi lugusid oma lapsepõlvest.

Raamat on valminud 2023. aastal Kõrgema Kunstikooli Pallas lõputööna koostöös Eesti Disainerite Liidu ning Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumiga. Raamatu kunstnikuks on Kristin Vaher. 

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid