„Armastus pärast ja teisi lugusid“ Puänt kirjastuselt

Foto: Kirjastus Puänt

Kuidas eestlane armastab? Milline on toimiva armuleiva retsept? Kui kaua on sünnis kaastundeavaldusi lugeda? Mis on ühist armastusel ja soojuspumbal? Kas mats jääb matsiks?

Neile küsimustele annab vastuse peagi ilmavalgust nägev Kirjastus Puänt alt ilmuv „Armastus pärast ja teisi lugusid“, mis koondab kaante vahele novellikonkursi „Minu veider armastuslugu“ parimad palad. 

Mullu ilmus „Loomingu Raamatukogu kuldsarjas“ Milan Kundera jutukogu „Veidrad armastuslood“, mis on võrsunud Tšehhi olustikust. Novellikonkursiga kutsuti üles kohalikke sõnaseppasid samal teemal kirjutama, võttes arvesse Eesti miljööd. Oodatud olid nii tõsielulised kui ka fantastilised novellid. Lood, mis on päriselt juhtunud, mis oleksid võinud juhtuda, olgu siis unes või ilmsi. 

Nüüd leiabki uuest novellikogust 13 eriilmelist lugu autoritelt: Aliis Aalmann, Marju Bakhoff, Berit Kaschan, Kai Kask, Jan Kaus, Janne Lias, Art Lukas, Loone Ots, Helery Pikk, Mario Pulver, Ave Taavet, Katrin Tegova ja Paul Vasing. Kogumiku on toimetanud Marika Mikli, kujundanud Martin Veisman ja küljendanud Maris Kaskmann. Koostajad on – paljudele Puänt raamatupoest juba tuttavad – Elisa-Johanna Liiv, Triinu Kööba ja Ester Urbala.

Kogumik „Armastus pärast ja teisi lugusid“ ilmub juba peagi, 25. mail. Seniks on Puändi veebipoes avatud soodushinnaga eelmüük.

Mis on aga Kirjastus Puänt? Nagu nimigi reedab, on seotud raamatupoega Puänt. „Armastus pärast ja teisi lugusid“ on kirjastuse esimene trükis. Koostöös Paide Teatriga ilmub suve teise pooles kõneraamat „33 kõnet“. Kõneprojekti saab ka kuni 4. juunini Paides kohapeal kuulata. Lisainfo leiab Paide Teatri koduleheküljelt.

Sarnased artiklid

Kommentaarid