Iittala üllatab ootamatute värvikombinatsioonidega

Iittala üllatab ootamatute värvikombinatsioonidega

Foto: Iittala

Alanud aastal tõstab Iittala esile enda klaasitehase laialdast värvivalikut. Uude kevadkollektsiooni naaseb looduslähedane samblaroheline, mis sobib kombineerimiseks delikaatse veesinisega. Ootamatut värviharmooniat täiendab aga õrnroosa.

Iittala on alati julgustanud inimesi värve kasutama, sest ilu on võimalik näha ka kõige ootamatutes värvikooslustes. Esiti kummalisena tunduvad kooslused võivad tihti osutuda just kõige põnevamateks ja vürtsitada interjööri.

2018. aastaks valis Iittala oma hiiglaslikust klaasitoonide valikust kolm põhjamaisest loodusest insipeeritud tooni – samblarohelise, veesinise ja kahvatu roosa. Samblaroheline on traditsiooniline ja tuttavlik, kuid alati elegantne. Põhjala metsadest inspireeritud roheline meenutab Iittala klaasikunstnikele tumedamaid rohelisi toone, mis paistavad sulava lume alt enne kui erkroheline värvigamma kevadise metsa vallutab.

Vee delikaatsetest varjunditest inspireeritud sinine loob aga energilisema ja elavama meeleolu. Rikkalik värv loob põnevaid peegeldusi ja meenutab vee erinevaid dimensioone. Iittala värvivalikus täiendab metsa ja vett aga õrnroosa toon. See tähistab põhjamaade looduse ilu, kus lühikese suve pikad päevad toovad loodusesse kõige õrnemad roosades toonides arktilised lilled.

Samblarohelises ja veesinises rüüs on Kastehelmi purgid, kausid, taldrikud, klaasid ja küünlaalused ning Kartio klaasid. Samuti Alvar Aalto kollektsiooni tuntuimad klaasesemed. Ruutu vaasipere väikseim liige on aga saanud kauni veesinise ilme. Õrnroosas toonis on nüüdsest saadaval Kastehelmi ja Kivi küünlaalused ning Vitriini toos.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid