Iittala kingisoovitused jõuludeks

Iittala kingisoovitused jõuludeks

Foto: Iittala

Iittala 2017. aasta talvekollektsioon on iga disainisõbra unistus – siin ei ole kahtlustki. Kuna aga kollektsioon on rikkalik ning võib natuke isegi silme eest kirjuks võtta, siis valisime välja 9 iseloomuga ja püsiva väärtusega kingitust, mis toovad põhjamaise atmosfääri koju nii nendeks jõuludeks kui ka mitmetel järgnevatel aastatel.

Täppidega klassik

1952. aastal Kaj Francki loodud modernsel Teema lauanõude kollektsioonil on uus täppidega hall värvitoon. Harmooniliste hallide toonide duo sobitub traditsioonilise pühadeaegse punase, rohelise ja valgega.

Klaasidisaini ikoon

Alvar Aalto 1936. aastal disainitud kollektsioon on üks Iittala armastatumaid. Kollektsiooni kuuluvad eri suurustes ja mitmetes valgusküllastes värvides tooted. Kollektsiooni on lisandunud uudse kujuga vaas, väike kauss ja roosa kulla toonis taldrikud.

Soojus jäises talves

Küünlahoidjad ja erinevad valgust kumavad tooted on Iittala kollektsioonides kesksel kohal, sest just soe ja pehme valgus aitab Iittala kodumaa Soome pimedad talvepäevad üle elada. Tapio Wirkkala klassikalist, Põhja-Soome sulavast jääst inspireeritud Ultima Thule kollektsiooni täiendavad nüüd teeküünlahoidjad.

Kostitus magusasõbrale

Oiva Toikka Kastehelmi sarjas on mitmeid kinkimiseks sobivaid tooteid klaasidest ja taldrikutest kausside ja kaanega purkideni. Need klassikud nägid ilmavalgust 1960ndatel, kuid on siiani armastatud. Uus hall 24 cm koogialus on ideaalne kingitus kõigile, kes maiustest lugu peavad.

Iseloomuga klaas

Alfredo Häberli murdis Essence sarjaga veinipokaalide tavapärase disaini. Pehmed kurvid klaasi alaosas muutusid nurgelisemaks, kitsenev ülaäär pöörati väljapoole ning muidu kumer jalg muutus lamedaks. Essence kollektsioon on klassik, mis meeldib nii veinigurmaanile kui ka disainieksperdile. Sarja kuulub ka õlleklaas, mis on igatsetud kingitus igale kvaliteetse õlle austajale.

Meeleolukas küünlahoidja

Matti Klenelli küünlahoidjate sari Nappula on kaasaegne tujulooja. Erinevad värvid ja suurused sobivad igaks sündmuseks – jõulumeeleolu loomiseks sobita meelepärane värvipaar või ühte tooni, kuid eri suurustes küünlahoidjad kõrvuti ning õdus atmosfäär on tagatud.

Hooajaline punane

On juba traditsiooniks kujunenud, et paljud Iittala lemmikud saavad jõuludeks punase rüü! Tänavu on sügavpunases jõhvikatoonis saadaval valitud Kastehelmi tooted ja Kaasa teeküünlahoidjad. Samuti on punased mitmed Taika ja Teema sarja tooted.

Eriline Ruutu kõige kallimale

Kingi kõige kallimale käsitsi valmistatud ja puhutud Ronan ja Erwan Boroullec’i Ruutu vaas, mis on ideaalne kingitus nii kellelegi erilisele kui ka kollektsionäärile. Omanäolise stiili loomiseks on Ruutu saadaval erinevates värvitoonides ja suurustes.

Esmaklassiline kingikomplekt

Anu Penttineni Vitriini sarja klaaskarbid on sobilikud hinnaliste asjade hoiustamiseks ning tänu läbipaistvale välimusele on aarded kogu aeg näha. Muide, Vitriini sobib ka mõne teise kingituse pakkimiseks.

Iittala talvekollektsiooni tooted on juba saadaval, näiteks Tallinna Kaubamajas.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid