GALERII: Armastatud Soome kaubamärk Iittala tähistas Taika kollektsiooni 10. aastapäeva

GALERII: Armastatud Soome kaubamärk Iittala tähistas Taika kollektsiooni 10. aastapäeva

Foto: Marek Metslaid

Ajatu Skandinaavia disainiga Iittala tähistas eile restoranis Juur ajakirjanike ja tuntud blogijate seltsis legendaarse Taika kollektsiooni 10. sünnipäeva ning tutvustas uusi sügistalviseid tooteid.

Hõrgu lõuna saatel tutvustas Iittala esindaja Lotta Lappalainen Iittala Taika kollektsiooni edukat teekonda läbi 10 aasta ning esitles spetsiaalselt ümmarguseks aastapäevaks loodud kruusi kollektsionääridele, millel on kujutatud Taika sarja kuulsat öökulli täiesti uuel viisil – sirutatud tiibadega lendamas. Lisaks ilutseb kruusil ka juubelimärgis, mida illustreerivad ringikujulised elemendid.

Muuhulgas tutvustati algava sügistalvise hooaja kollektsiooni ja Iittala lauakatmistrende. Iittala kunstnikud on algavaks hooajaks loonud uued aegumatud sisustuselemendid, mis aitavad oma skandinaaviapärase disaini ja soojade toonidega tuua ruumi nii tasakaalu kui harmooniat. Kollektsioonide värvid on vihmast ja merest inspireeritud hallid ja liivased pruunid, samuti elegantne roosa kuld.

Sügiseks on Iittala kollektsiooni lisandunud ka uus Aalto klaasist kauss, mis on variatsioon 1930ndate keskel tutvustatud Aalto lillekujundist, kuid veidi väiksemas versioonis. Samuti leiab toodete seast Aalto 220 millimeetrise vaasi, mis on saadaval erinevates toonides. Tänu oma klassikalisele disainile aitab see sisustuselement tuua põhjamaist stiili igasse koju, ka siis kui seal parasjagu lilli sees pole.

Soome kuulsaima arhitekti Alvar Aalto kollektsioon täienes ka uue metallist kausi ja vaagnaga. Pilkupüüdva disainiga kaasaegsed nõud on saanud endale moodsa roosast kullast värvitooni. Kaasaegne soe metallikuma on inspireeritud Aalto arhitektuurist, kus vask andis tooni nii käepidemetele kui ka muudele detailidele. Klassikalisi vaskpanne ja head šampanjat meenutav, roosalt kumava pinnakattega metallist kauss on saadaval mitmes suuruses.

Galerii

Kommentaarid