Iittala tutvustab 100% ümbertöödeldud klaasist erikollektsiooni

Foto: Iittala

Juba aastakümneid on Iittala põhjamaised disainiklassikud kandnud edasi ajatu disaini põhimõtteid, astudes vastu pillavale tarbimisele. Seda traditsiooni jätkates tutvustab sel sügisel Iittala uut kollektsiooni, kus kohtuvad brändi ajatud disainiklassikud, mis valmistatud 100% Iittala klaasitehase ümbertöödeldud klaasijäätmetest.

Sel sügisel tuvustab Iittala uut erikollektsiooni, mis on valminud täielikult Iittala klaasitehase ülejääkide ümbertöötlemisel saadud klaasist. Eksklusiivne kollektsioon sisaldab ikoonilisi disainiklassikuid nagu Aalto vaas ja küünlaalus, Kastehelmi klaas ja küünlaalus ning klassikaline Raami joogiklaas. Muide, Iittala on üks esimesi klaasitehaseid maailmas, kus tehakse joogiklaase vaid ümbertöötlemisel saadud klaasist.

Olgu ka lisatud, et iga ese selles kollektsioonis on kordumatu – nimelt varieeruvad esemete värvitoonid sõltuvalt ümbertöötlemisse läinud klaasijääkidest: kollektsioonist leiab jahedatest meresinise alatooniga värvidest kuni rahustavate rohekate toonideni. Ümbertöötlemise protsessi tagajärjena võib neil esineda mõningaid visuaalseid puudusi, nagu näiteks väiksed mullid, kuid muus osas on ümbertöödeldud materjal täpselt sama vastupidav, selge ja kõrge kvaliteediga kui tavaline klaas. Ümbertöödeldud klaasist esemetel on ka spetsiaalne graveering ja tootekleebis, mis näitab, et ese on valmistatud üksnes Iittala klaasitehase klaasijäätmetest.

Kuidas üldse klaasijäätmed tekivad? Reeglina suuga puhutud klaasi järeltöötluse või sulaklaasi valamise protsessis ning juhul, kui kvaliteedikontrolli käigus peaks selguma, et valmistatud toode ei vasta Iittala rangetele kvaliteedinõuetele. Tänaseks suunataksegi kõik tööprotsessis tekkinud Iittala tehase klaasijäätmed kas taaskasutusse või töödeldakse ümber.

Pikas plaanis on Iittala eesmärk taaskasutada või ringlusse võtta kõik oma tegevuse käigus tekkivad jäätmed, alates tootmisest kuni jaemüügi ja kontoriteni.

Sarnased artiklid

Kommentaarid