Iittala Taika sarja tegelased nüüd ka kodutekstiilidel

Foto: Iittala

Iittala ühe armastatuima kollektsiooni Taika müütilised loomad ja metsad ei ilmuta end sel aastal uutes mustrites keraamikal, vaid meeldiva üllatusena hoopis kvaliteetsest puuvillast voodilinadel ja orgaanilisest puuvillast vannirätikutel.

Iittala täiendas saabuva uue hooaja eel legendaarset Taika sarja pehmete ja  kvaliteetsete kodutekstiilidega nagu voodipesu ning vanni- ja käterätikud. Rahvusvaheliselt tunnustatud disaineri Klaus Haapaniemi erilistes illustratsioonides on näha mõjutusi Soome rahvatraditsioonidest, slaavi animatsioonist ning Jaapani gravüürist.

Samas on silmatorkavat Taika mustrit tekstiilidel kasutatud palju rahulikumas võtmes kui oleme keraamikal harjunud tavapäraselt nägema. Rahulikum tonaalsus – Taika klassikaline sinine, purpur ja hall – sobib hästi Skandinaaviapärase sisustusega ning toob minimalistlikusse ruumi tasakaalukat mängulisust.

”Taika muster tekitas suurt vaimustust ja suurt huvi juba selle esmakordsel tutvustamisel. Taika mustriga nõud olid traditsiooniliste lauanõude hulgas midagi täiesti uut ja eristuvat. Juba toona oli klientide suur soov kaunistada oma kodu ka muude sama mustriga sisustuselementidega. Seega on meil nüüd hea meel koos Klaus Haapaniemiga Taika fantaasiamaailma laiendada,” kommenteeris Iittala tootejuht Jonna Puhakka.

Olgu ka lisatud, et uued käterätikud ja saunalinad on valmistatud 100% orgaanilisest puuvillast, mis vastab globaalse orgaanilise tekstiili standardile (GOTS). Taika voodipesud (padjapüür 50×60 cm, tekikott 150×210 cm) on valmistatud puuvillast ning neil on ÖKO-TEX ja BCI märgistusted.

Iittala Taika kodutekstiilid on juba müügil Tallinna Kaubamajas ja Loodus Investis.

Sarnased artiklid

Kommentaarid