KURU – Iittala uus iseloomuga kollektsioon

Foto: Iittala

Iittala tootevalikusse on lisandunud disainer Philippe Malouini loodud Kuru kollektsioon, kuhu kuuluvad keraamilised ja klaasist dekoratiivkausid ning sihvakas klaasist vaas ja mis aitavad organiseerida – ja samas ka nähtavale tuua – inimesele olulisi esemeid. Muide, Kuru ise tähendab soome keeles kuristikku ning viitab kitsale orule järskude arktiliste mägede vahel.

“Prantsusekeelne sõna ‘vide-poche’ viitab kausile, mida hoitakse esikus, välisukse kõrval ja kuhu tühjendatakse koju jõudes oma taskud. Kuru kausid just selleks ongi mõeldud. Nendesse võib panna näiteks  päikeseprillid, võtmed, ehted, telefoni või kõrvaklapid. Kuru kausid võimaldavad tõsta esemed laualt või riiulilt kõrgemale ning anda neile austus, mida nad väärivad. Soovisin disainida kollektsiooni, mis annaks inimestele võimaluse endale olulisi esemeid ja mälestusi esteetiliselt kaunilt hoida ning seda olenemata elukoha suurusest,” selgitas Philippe Malouin.

Nii kuuluvadki uude Kuru kollektsiooni käsitsi valatud keraamilised kausid kolmes erinevas suuruses, väiksem klaasist kauss ja suuga puhutud klaasist vaas. Kausside värvigamma varieerub tumerohelisest beeži ja helehallini. Vaas on saadaval mattpinnalise läbipaistva ning samblarohelisena. Kaunilt piklik vaas sobib eriti hästi üksikute lillede ja okste eksponeerimiseks.

Iga Kuru ese on loodud sobima teiste sama kollektsiooni esemetega, samas on neis piisavalt iseloomu, et ka üksi interjööris imesid teha. Malouini sõnul ei sõltu Kuru ajatu disainiidentiteet trendidest ning nende geomeetrilised vormid toovad interjööri rahutunnet.  Disaineri sõnul esitasid kausside geomeetrilised omadused nagu nende järsud seinad kuhjaga väljakutseid ning nõudsid kuudepikkust koostööd Iittala käsitöömeistritega.

Iittala Kuru kollektsioon on juba saadaval näiteks Kaubamaja e-poes.

Sarnased artiklid

Kommentaarid