By the way, Helsingis asub Euroopa suurim MUJI

By the way, Helsingis asub Euroopa suurim MUJI

Foto: MUJI

Tõenäoliselt ei ole ühtegi minimalistliku sisustustiili ja Jaapani esteetika austajat, kes ei teaks sellisest kaubamärgist nagu MUJI. Loomulikult on see igati optimistlik väide ning kuna mõnikord olen varmas selliseid üldistusi tegema, siis tahangi täna rääkida teile MUJI-st – ja sellest, et Helsingis asub selle märgi suurim esindus, kus mul au viibida on olnud.

Puutusin MUJI-ga esimest korda kokku 2016. aastal ja hoopiski Hiinas. Armastus sündis esimesest silmapilgust ning edasi on läinud MUJI-ga umbes samamoodi, nagu mul oli varasemalt COS-iga – kui selle esindus sattus mõnel reisil silmapiirile, olgu Los Angeleses või Pariisis, siis ma lihtsalt pidin sinna saama. Sest alati oli kodus üks või kolm MUJI kausikest veel puudu. 

Mis siis teeb MUJI eriliseks? MUJI on 1980. aastal Jaapanis rajatud kaubamärk, mille eesmärgiks sai pakkuda hea kvaliteediga kaupa – nii rõivaid, sisustustooteid kui ka toidukaupa. Legend räägib, et MUJI on tulnud sõnapaarist mujirushi ryohin, mis tähendab jaapani keeles „no-brand quality goods”. Minu sümpaatia pälvis MUJI sellega, et tegemist on tõesti minimalistliku stiili austaja paradiisiga – ühelgi tootel ei ole üleliigseid tulesid-vilesid, kõik on maitsekas, neutraalsetes toonides ning tuleb tõdeda, et tõesti ka vastupidav. Olgu siis tegu kalendermärkmiku või puidulusikaga, lastele mõeldud seljakoti või teekannuga. Ning isegi kaitsemaskid olid MUJI-s stiilseimad, mida mul on selle koroonaperioodi jooksul õnnestunud näha.

MUJI asub Helsingis Kamppi kaubanduskeskuse 4. korrusel – hõlmates terve korruse. 3500-ruutmeetrisel pinnal leiab nii brändi rõivaid, aksessuaare kui ka kodusisustustooteid. Lisaks on samal korrusel end sisse seadnud galerii, lastenurk ning MUJI food court, millest leiab nii kohviku, restorani kui ka valiku nii MUJI enda kui kohalike Soome tootjate hoolikalt valitud toidukaupa.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid