Iittala kergitab saladuseloori uuelt kollektsioonilt

Iittala kergitab saladuseloori uuelt kollektsioonilt

Foto: Iittala

Järgmise aasta alguses jõuab kõikide disainisõprade rõõmuks poodidesse Iittala uus lauanõude kollektsioon Raami, mille on loonud disainer Jasper Morrison.

Raami perekonna moodustavad ühtse disainikeelega kirkast ja neljast erinevat tooni klaasist valmistatud joogiklaasid, karahvin ja teeküünlahoidjad, samuti kirkast klaasist, läbimõeldud proportsioonide ning lihtsa, kuid elegantse kujuga veini- ja digestiiviklaasidest. Klaasidega kombineerimiseks sobivad valged keraamilised taldrikud, tassid, teekann ja munaalus ning  puidust serveerimisalused, mis on funktsionaalsed ja toovad lauda soojust.

Raami kollektsiooni kuuluvad esemed on kaunid laual nii üksikuna kui terve kollektsioonina. Just nagu pere- või sõpruskond, kus iga liige toob seltskonda talle iseloomulikku karakterit. “Mul on tunne, et täielikult sobituvate lauanõude aeg on möödas. Tänapäeval loeb rohkem loodav atmosfäär. Olen märganud, kuidas hästi valitud erinevad lauanõud muudavad formaalse lauakujunduse vabamaks ning aitavad luua koduse õhkkonna. Raami esemed töötavad koos põnevalt, mõjutades nii atmosfääri kui inimese käitumist. Iga ese on kaunis ja kasutatav iseseisvalt, kuid omab tähtsat kohta ka terviklikuna mõjuvas kollektsioonis,“ sõnas kollektsiooni disaininud Jasper Morrison.

Raami looja puhul on tegemist oma põlvkonna kõige meisterlikuma tootedisaineriga, kes mõtles kollektsiooni disainimisel erinevate esemete rollile atmosfääri loomisel. “Mõnus õhkkond on inimesele tähtis ja aitab kaasa meie elukvaliteedi parandamisele,” usub Morrison, kelle eesmärgiks oli luua kollektsioon, mis toob lauda vaba meeleolu, mis omakorda aitab inimestel nautida hommiku-, lõuna-, ja õhtusööki ning teejoomiseid mistahes sündmuse puhul. Disainiprotsessi tulemuseks on Raami, Iittala uus lauanõudekollektsioon, mis inspireerib paremini elama. Lisaks järgib Raami Iittala disainifilosoofiat, kus iga ese on uuenduslik, funktsionaalne ja silmale kaunis ning mida ei visata tema ajatu disaini tõttu kunagi ära.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid