Uute kruuside näol on saanud Soome disaini suurkuju, professor Heikki Orvola disainitud Aika kruusid uue disaini. Eelnevalt on sama kruusi kaunistanud Klaus Haapaniemi illustratsioonid armastatud Taika and Tanssi kollektsioonidest. Modernsete kujundustega kruuside kollektsioon sobitub Iittala progresseeruva mõtlemisega ja pakub ka üllatusmomenti. Iga kruus on erinev ja teistest selgesti eristuv, kuid kõiki disaine ühendab uudne lähenemine Skandinaavia disaini.

Näiteks Bostonis baseeruva kunstniku Christopher DeLorenzo loodud graafilise kujundusega kruus on must-valge interpretatsioon loodusest, mida on puudutanud inimene. Utrechti visuaalkunstnik Merijn Hos on aga autoriks roosades ja sinistes toonides kruusile, mille disain peegeldab Põhjamaist elu ja disaini uuest vaatevinklist. Soojades kollastes ja oranžides toonides Norra disaineri ja illustraatori Magnus Voll Mathiasseni loodud tass on peen ja julge ning industriaalsete mõjutustega. Pariisis sündinud kunstniku ja kunstilise juhi Ugo Gattoni anemoon on aga sürrealistlik kompositsioon veealusest maailmast.
Ja muide, iga Iittala Graphics kollektsiooni kruus on pakendatud kaunisse kinkekarpi.
„Kelly on väga jõuline naisdisainer. Tal on alati olnud tugev esteetiline nägemus ning omanäoline ja enesekindel disainikeel – mulle meeldib öelda, et ta ei sosista,” sõnab H&M HOME’i disaini- ja loovjuht Evelina Kravaev-Söderberg. „Soovime seda esteetikat tutvustada ka oma klientidele ja tuua Kelly nägemuse uue publikuni. Kõik need esemed on loodud spetsiaalselt selle koostöö jaoks ning neid pole varem nähtud.”
Kollektsiooni keskmes on modulaarsus ja mõte disainist kui argiste rituaalide osast. Tugitoolid, lauad ja taburetid on loodud nii, et neid saaks vastavalt ruumile ümber kombineerida. Mööbli kõrval leiab valikust ka valgusteid, küünlajalgu, vaase ja isegi metallist rõivastange. Materjalivalik ulatub puidust ja metallist marmori, keraamika ning tekstiilideni.
„Tahtsime luua tervikliku kollektsiooni, millega saaks sisustada terve ruumi. Küsimus on inspireerivates ja olulistes esemetes, mis võiksid samal ajal saada osaks meie igapäevastest hetkedest,” kirjeldab Kelly Wearstler.

Sisustusmaailma jätkab kaheksaesemeline rõivakapsel, kus Wearstlerile omased tugevad õlad ja pikad siluetid, põnevad materjalid. Nii mood kui ka mööbel lähtuvad siin samast ideest: disain ei pea olema staatiline, vaid võib koos kasutaja ja ruumiga pidevalt uusi vorme võtta.
Tutvu kollektsiooniga galeriis!
Kelly Wearstleri H&M HOME’i kollektsioon jõuab valitud kauplustesse ja H&M’i veebipoodi juba 3. septembril. Rõivakapsel tuleb müügile ainult veebipoes hm.com.
Kaubamaja õue- ja terrassitoodete valik koondab kõik vajaliku, et värske õhu hooaeg saaks alata läbimõeldult ja mõnusalt. Õuemööbel loob paiga, kuhu end päikeselisel pärastlõunal sisse seada, ja pehmed pleedid aitavad pikendada õhtuid ka siis, kui põhjamaine suvi end korraks meelde tuletab. Lillepotid, kaasaskantavad valgustid ja praktilised terrassitarvikud lisavad ruumile iseloomu ning teevad ka kõige väiksemast õuenurgast koha, kuhu päriselt tahetakse jääda.
Suve juurde kuuluvad mõistagi ka grillilõhn, lauale toodud jääkülmad joogid ja nõud, mis ei pea end argipäeva eest peitma. Kaubamaja valikust leiab ideid nii rahulikeks hommikuteks, sõpradega grilliõhtuteks kui ka pere pisematele, kelle jaoks on õuehooaeg sageli aasta kõige tähtsam sisustusprojekt.
Nii et jah, aeg on elutuba õue kolida. Mitte suure žesti, vaid väikeste heade valikute kaupa. Kaubamaja õue- ja terrassitoodete valikuga saab tutvuda galeriis ning Kaubamaja Kodumaailmas.