Hüpnotiseerivalt tormise mere hõngu Mareld

Foto: Sara Dehlin

Rootsi luksuskosmeetikabränd Björk and Berries saadab rõõmustavaid uudiseid kõikidele parfüümimaanidele. Nimelt on bränd valmis saanud uue parfüümiga, mis kannab nime Mareld.

Mareld tähendab vanas skandinaavia keeles “meri-tuli”, vahel viidatakse sellele ka kui merevaimule. Mareldi lõhn on inspireeritud aga haruldasest merel esinevast nähtusest, kus näiliselt maagilised olendid (tegelikult bioluminestseeruv mikroplankton) helendavad tumedas vees ja kiirgavad enese ümber siniselt säravaid kiiri.

„Minus äratab Mareld mälestused kesköistest ujumistest saarestikus. On pime ja vesi on külm, siiski tekib loodusega ühtesulamise tunne. Mis võiks olla lummavam kui pimeduses helendav sinine vesi,“ jagab meenutusi Björk and Berries tegevjuht Isabelle Lewenhaupt. Ta lisab, et Marled kutsub esile maagilise, haruldase ja vabastava tunde – kesköine suplus Läänemeres, mis jätab naha soolaseks ja külmaks, kuid teeb vaimu vabaks. Lainete ja vetikate hõng seguneb bergamoti, kannikese ja tonkaoa aroomiga jättes nahale hüpnotiseerivalt tormise mere hõngu. Kõlab juba imeliselt, kas pole?

Olgu ka lisatud, et kõik Björk and Berries märgi kuus parfüümi – Never Spring, White Forest, Solstice, Fjällsjö, September ja nüüd ka Mareld – on inspireeritud pidevalt muutuvast põhjamaa ilmastikust ja unikaalsest loodusest. Kõik Björk and Berries parfüümid sobivad veganitele ning on valmistatud Rootsis orgaaniliselt kääritatud alkoholist, mis on omakorda valmistatud köögivilja jääkidest.

Meeldejääva Falurödi-punase korgiga parfüüm Mareld on müügil valitud edasimüüjate juures Eestis ning veebipoes scandinavianbrands.ee. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid