HIGH 5: Eliise Maar

Foto: erakogu

Austraalias resideeruv eestlanna Eliise Maar on kahtlemata ehtekunstnik, kelle loomingul tasub silma peal hoida. Eriti siis, kui soovid elegantset jõulukingitust või mis veel olulisem – aimad, et peagi ootab ees kihlumine. Kuidas aga valmistub Eliise ise jõuludeks või millist filmi ta viimati vaatas? Meie „HIGH 5” annab vastused.

Eliise, kontsad või ketsid?

Eelistan viimasel ajal ennekõike mugavust ja kannan peamiselt valgeid Adidase All Star tosse. Samas pean tunnistama nõrkust ka huvitavate kontsade ja saabaste vastu. Melbourne’is on üks äge pood ZOMP, mis müüb erinevaid rahvusvahelisi brände ning sealt võib häid leide avastada. Kontsadest on mu lemmikud Willow brändi niinimetatud work shoe’d.

Hobi või tegevus, mida sa veel ei oska, aga hirmsasti tahaksid osata või õppida?

Olen alati tahtnud tegeleda võitluskunsti ja enesekaitsega. Lõpuks panime ennast kaasaga kirja krav maga ja kickbox’i trenni. Krav maga on Teise maailmasõja ajal spetsiaalselt Iisraeli sõjaväele välja töötatud praktiline enesekaitsetehnika. See on pigem realistlikel situatsioonidel põhinev õpetus, mis käsitleb ka psühholoogilisi võtteid, kuidas erinevates olukordades olla ja käituda. Igal juhul on see nii põnev ja midagi, mida olen tahtnud alati proovida. Eks näis, kuidas meil seal minema hakkab.

Millist filmi viimati vaatasid?

Eestis olles käisime sõpradega kinos Sõprus vaatamas filmi „Ruut”. Mõnusalt sisutihe ja põnev. Kindlasti soovitan vaatama minna.

Kas traditsiooniline või ebatraditsiooniline jõulupuu?

Pigem traditsiooniline. Jõulutunne on Austraalias raske tekkima, kui väljas on suvi ja 35 kraadi sooja. Siis vähemalt jõulupuu tekitab meeleolu. Kuna Austraalias on talvekuu juuli, siis siin on selline üritus nagu „Xmas in July”. Siinne talv ei ole küll kunagi nii külm nagu Eestis, aga saab hõõgveini nautida ja mägedesse minnes võib ka lund leida.

Kus on kõige parem olla?

Kodus. Ja õnneks on mul neid koguni kaks – ema kodu Eestis ja meie enda kodu Austraalias.

 

HIGH 5 on artiklisari, kus võtame luubi alla meile parimas mõttes silma jäänud inimesed – nii kodu- kui ka välismaalt – ning proovime viie lühikese küsimusega nende elu ja tegemiste tagamaid laiema publikuni tuua.

SaveSave

SaveSave

Sarnased artiklid

Kommentaarid