HIGH 5: Frida Jõe

Foto: erakogu

Tajusime juba kevadel, et Frida Jõe nimi tasuks endale kindlasti meelde jätta. Tänavuse ERKI Moeshow võitnud noor moedisainer napsas vaid paar kuud peale Kunstiakadeemia lõpetamist endale ühe ihaldusväärseima koha meie moemaastikul – Ivo Nikkolo disainimeeskonnas. Ei ole just paha 22-aastase kohta, ega?

Ja kuna nii tegusal inimesel ei ole aega kindlasti laialt, siis püüdsime Frida seekord kinni meie HIGH 5 rubriigi tarbeks ja esitasime talle viis välkküsimust.

Frida, mis sa hommikusöögiks sõid?

Piisab šampanjast ja kaaviarist, sest mood on ju ainult glamuur.

Raamat, mida viimati lugesid?

Sügisel nõuab hing poeesiat. Eelmisel nädalal kohtusin ühes väikses Pariisi raamatupoes Makenzy Orceli luulekoguga „Terrasside öö”. Sellega olengi viimased päevad aega veetnud.

Lugu, mis sind alati tantsima paneb?

John Cage’i looming. Eriti „4’33″”.

Kes oli sinu lapsepõlvekangelane?

Niipalju, kui oma varastest mõttekäikudest mäletan, kujutasin end ikka ennemini kangelase kui päästetu rolli.

Millise Ivo Nikkolo eseme disainimisega soovid moemärgi ajalukku minna?

Kui suur juht ja õpetaja ning muude tiitlite seas ka endine Ivo Nikkolo disainer Xenia Joost tutvustas 2012. aastal eesti naistele moodsat hobusefiguuri, siis mina kavatsen õnne proovida jõehobufiguuriga. Kui aga naljatamata rääkida, siis ma ei taha siinkohal pudrumägesid kokku lubada. Kui oskaksin praegu üheselt vastata, läheks ju mänguilu kaduma. Tahan jätta nii endale kui ka teistele võimaluse üllatuda.

 

HIGH 5 on artiklisari, kus võtame luubi alla meile parimas mõttes silma jäänud inimesed – nii kodu- kui ka välismaalt – ning proovime viie lühikese küsimusega nende elu ja tegemiste tagamaid laiema publikuni tuua.

Sarnased artiklid

Kommentaarid