Hõrgu lõuna saatel tutvustas Iittala esindaja Lotta Lappalainen Iittala Taika kollektsiooni edukat teekonda läbi 10 aasta ning esitles spetsiaalselt ümmarguseks aastapäevaks loodud kruusi kollektsionääridele, millel on kujutatud Taika sarja kuulsat öökulli täiesti uuel viisil – sirutatud tiibadega lendamas. Lisaks ilutseb kruusil ka juubelimärgis, mida illustreerivad ringikujulised elemendid.
Muuhulgas tutvustati algava sügistalvise hooaja kollektsiooni ja Iittala lauakatmistrende. Iittala kunstnikud on algavaks hooajaks loonud uued aegumatud sisustuselemendid, mis aitavad oma skandinaaviapärase disaini ja soojade toonidega tuua ruumi nii tasakaalu kui harmooniat. Kollektsioonide värvid on vihmast ja merest inspireeritud hallid ja liivased pruunid, samuti elegantne roosa kuld.
Sügiseks on Iittala kollektsiooni lisandunud ka uus Aalto klaasist kauss, mis on variatsioon 1930ndate keskel tutvustatud Aalto lillekujundist, kuid veidi väiksemas versioonis. Samuti leiab toodete seast Aalto 220 millimeetrise vaasi, mis on saadaval erinevates toonides. Tänu oma klassikalisele disainile aitab see sisustuselement tuua põhjamaist stiili igasse koju, ka siis kui seal parasjagu lilli sees pole.
Soome kuulsaima arhitekti Alvar Aalto kollektsioon täienes ka uue metallist kausi ja vaagnaga. Pilkupüüdva disainiga kaasaegsed nõud on saanud endale moodsa roosast kullast värvitooni. Kaasaegne soe metallikuma on inspireeritud Aalto arhitektuurist, kus vask andis tooni nii käepidemetele kui ka muudele detailidele. Klassikalisi vaskpanne ja head šampanjat meenutav, roosalt kumava pinnakattega metallist kauss on saadaval mitmes suuruses.
Kaubamaja turundusdirektori Britta Ratase sõnul on Kaubamaja läbi ajaloo olnud Eesti disaini ja kunsti suurtoetaja ning käesolevas väärikas koostöös said need kaks märksõna tänu Sigrid Kuusele kokku. „On ütlemata suur rõõm esitleda nii unikaalselt ehtekollektsiooni, mis loodud mõeldes just Kaubamajale. Sigrid leidis sümbioosi ajaloolise väärikuse ja tänapäevase modernsuse vahel ning tänu sellele on tema loodud kollektsioon ajatu. See võiks olla ehtepärand, mida edasi kanda põlvest põlve,“ rääkis Ratas.
Uus ehtekollektsioon toob endaga fluiidseid, voolavaid vorme. On pärleid, on hematiiti. Materjalina kasutas Sigrid enamasti hõbedat ja kullatud hõbedat. Kollektsioonis on esindatud nii kõrvarõngad, ear cuff, sõrmused, prossid kui ka kaelakeed. Viimastega innustab Sigrid ehet mänguliselt kanda – näiteks sättida kee ka käevõruks. Uus kollektsioon on mitmekesine, pakkudes nii statement-esemeid kui ka lihtsamaid igapäevaseid ehteid.
„Me ei saa aega peatada, ent saame talle tähenduse anda. Selle kollektsiooni loomine oli minu viis mõtestada aega mitte kui selle kadumisena, vaid kogunemisena,” jagas oma mõtteid Sigrid Kuusk, lisades, et kollektsioon räägibki sellest, kuidas meie isiklikud ja ühised lood kihistuvad ja voolavad. “Ehted saavad olla üks viis elu tähistamiseks ja märkamiseks. Iga hetk väärib jäädvustamist – ka siis, kui see möödub vaikselt. Kaubamaja on olnud osa Eesti inimeste ajajoonest juba 65 aastat – koht, kust on läbi käinud põlvkonnad, ja kus mälestused saavad ruumi. Mul oli au luua midagi, mis tähistab mitte ainult seda teekonda, vaid ka Eesti disaini elujõulisust.“
Vaata, kuidas tähistati kollektsiooni inspireeriva õhtuga Kaubamaja Naistemaailmas galeriis!
Uue kollektsiooni keskmes on paljudele juba tuttavaks saanud kitseke – nõukaaegne kumjas mänguasi, millega disainer ning tema õed-vennad ja tädilapsed alatasa Oiul vanavanemate juures mängisid. Rännaku lapsepõlvemaastikele tegi aga veelgi erilisemaks asjaolu, et HANNES RÜÜTEL astus oma esimese sammu ehtekunsti maailma.
“Erilise tähendusega ehted sündisid tihedas koostöös 3D-disainer Otto Antsoniga, kes aitas sellesama kitsekese kuju meisterlikult ellu äratada,” selgitab Hannes. Tulemusliku tööprotsessi käigus viimistleti kitsekese figuur just selliseks, et selle suurus ja raskus oleksid kõrvas ideaalsed. Armsaks aktsendiks on ehetele graveeritud sõna “OIU”, mis asub kõrvarõngaste ja kaelaripatsi tagaküljel, olles kui vaikne sosin lapsepõlvest. “Hõbedast kõrvarõngad ja ripatsiga kaelakeed on saadaval nii mati kui ka läikiva viimistlusega, samuti ka kullatud versioonidena. Seda ikka selleks, et nostalgilist kitsekest oleks võimalik uutele rännakutele viia nii kulla- kui hõbedaaustajatel,” lisab disainer.
Ehtekollektsiooni lansseerimine toimus möödunud kolmapäeval Võrtsjärve ääres, looduskaunis Oiu sadamas. Nagu ka HANNES RÜÜTELi loomingus, saavad ka seal kokku lihtsus ja unikaalsus, kodune nostalgia ja nauditav kaasaegsus. Sealne restoran ja iglupark teevad Oiust mõnusa sihtkoha nii sündmuste korraldamiseks kui ka kosutavateks puhkepäevadeks.
Vaata fotosid toimunud üritusest galeriis!
Ehtekollektsioon on juba saadaval HANNES RÜÜTELi esinduspoes aadressil Telliskivi Loomelinnakus, aadressil Telliskivi 60A/3 ning veebipoes www.hannesruutel.com.