Fotografiskas avati Ellen von Unwerthi fotonäitus

Foto: fotografiska.com

Möödunud nädalal avati Stockholmis Fotografiska fotomuuseumis legendaarse fotograafi Ellen von Unwerthi fotonäitus „Devotion! 30 Years of Photographing Women”. Näitus jääb avatuks 20. maini ning juba praegu kõlab nii, et seda nägemata ei või Stockholmist tänavu kevadel lahkuda.

Ellen von Unwerth on Saksamaal sündinud fotograaf, kes on väga tuntud oma kelmika ja tihtipeale ka provokatiivse fotokeele poolest. Ta on jäädvustanud aastate jooksul kõige ikoonilisemaid modelle, teinud kaastööd kõige nimekamate brändide ja väljaannetega ning jõudnud välja anda fotoraamatuid ja lühifilmegi. Rääkimata sellest, et nende kõikidega on ta tekitanud ka parajalt kõmu ja pannud konservatiivsemaid inimesi kulme kortsutama.

Fotografiska näitusesse on von Unwerth kaasa toonud midagi sellest kõigest. Näitus hõlmab seitset omaette emotsiooni jahtivat fotogaleriid (nagu näiteks armastus, mängulisus, võim, kirg ja draama) ning samal ajal ka mitut videotuba, kus saab näha von Unwerthi juhendamisel loodud lühifilme. Kõikide nende keskel on – nagu näituse pealkirigi ütleb – naised, mõnikord provotseerivamalt jäädvustatud, mõnikord vähem. Nagu von Unwerthi puhul ikka, on tähtis ju see, et kõigil oleks fotografeerimisprotsessis lihtsalt lõbus (tema enda sõnad).

Stockholmi Fotografiska muuseum asub aadressil Stadsgårdshamnen 22. Lisainfo fotografiska.com

Sarnased artiklid

Kommentaarid