VIIMASEID PÄEVI AVATUD: Yayoi Kusama täpiline näitus Stockholmi moodsa kunsti muuseumis

Foto: Stockholm Moderna Museet

Stockholmi moodsa kunsti muuseumis (Stockholm Moderna Museet) on veel viimaseid päevi avatud tõenäoliselt üks meeleolukamaid näitusi, mis on tänavu teisel pool Läänemerd püsti pandud. Jaapani päritolu ikoonilise kunstniku Yayoi Kusama näitus „In Infinity” esitleb unustamatut ülevaadet tema rohkem kui 60-aastasest kunstnikukarjäärist.

1929. aastal Jaapanis sündinud Yayoi Kusama on ennekõike tuntud täpiliste ning värviliste tööde poolest ning just nimelt sellisesse maailma see näitus külastajad ka viib. „In Infinity” on tõeline retrospektiiv Kusama, Jaapani tuntuima naiskunstniku, senistest töödest, tuues külalisteni maale, illustratsioone, skulptuure ja Kusamale omaseid installatsioone. Muideks, see on Kusama esimene ülevaatenäitus Skandinaaviamaades ning Kusama lõi just selle näituse tarbeks mõned värskemad kunstiteosed.

Kusama on kusjuures öelnud, et tema „täpiline tee” on saanud alguse lapsepõlve hallutsinatsioonidest ning meie võime öelda – olles näitust oma silmaga näinud ja sellesse absoluutselt armunud –, et täpilised virvendused võivad sindki selle külastuse järel saatma jääda, keda tunniks, keda paariks päevakski.

Yayoi Kusama näitus „In Infinity” on avatud 11. septembrini.

Stockholm Moderna Museet asub Stockholmi kesklinnas, Skeppsholmeni saarel.

Kommentaarid