Fotografiska Tallinna erinäitus jõuab ka Tartusse

Foto: Nadia Buzhan/nn.by

Esmakordselt avab Fotografiska Tallinn näituse väljaspool fotokunstikeskuse peahoonet ja alates täna õhtust ootab erinäitus „Valgevene tulevik naiste väega“ vaatajaid Tartus Aparaaditehases.

Fotografiska näitus „Valgevene tulevik naiste väega“ on dokumentaalne sissevaade valgevenelannade rahumeelsetesse protestidesse ebaõigluse vastu. Kohalike fotograafide Darya Burakina, Iryna Arakhouskaya, Nadia Buzhan’i ja Volha Shukaila jäädvustused meeleavaldustest toovad vaatajateni ausad, valusad, ebamugavad, aga ka erakordselt inimlikud lood Valgevene naistest, kes vaatamata kohalike võimude jõupingutustele ja vägivallaohule ei ole loobunud unistamast paremast riigist.

„Erinäitus on osa Fotografiska For Life platvormist, mille eesmärgiks on tõstatada fotograafia jõu kaudu teadlikkust ühiskondlikult olulistest teemadest ning algatada diskussioone. Valgevene massimeeleavaldused tuletavad meelde, kui habras on vabadus,“ selgitas Margit Aasmäe, Fotografiska Tallinna tegevjuht ja kaasasutaja, kuidas sündis mõte dokumentaalfotode väljapanekust. „Näitus on sissevaade ühe kogukonna tohutusse jõusse. Väljapaneku avamine Tartus on sümboolne toetus valgevenelastele võitluses oma hääle ja tõe nimel,“ jätkas Aasmäe.

„Aparaaditehas on Tartu kultuurikogukonna üheks sõlmpunktiks. Tegu on kultuuritehasega, mis ühendab endas loomingulisust, ettevõtlikkust ja meelelahutust, aga jutustab ka lugusid. Massimeeleavaldused Valgevenes on ka meie ühiskonna jaoks oluline teema ja näitus tuletab igapäevasagina kõrval meelde, et valikuvabadus ei olegi nii iseenesest mõistetav,“ rääkis näituse avamises Hanna-Marii Kaljas, Aparaaditehase programmijuht.

Neljakeelne piletita näitus ootab vaatajaid Tartu Aparaaditehases alates 17. detsembri pärastlõunast 2. veebruarini. Jätkuvalt on avatud ka piirideta ja piletita virtuaalgalerii, mis on internetiühenduse korral ligipääsetav mistahes maailmanurgast ööpäevaringselt.

Sarnased artiklid

Kommentaarid