FoodStudio asutaja Helgor Markov rääkis, et võrreldes 13 aasta taguse ajaga, kui avati FoodStudio esimene toidustuudio, on kooskokkamise traditsioonid ja kodus söögi valmistamise trendid üsna palju muutunud. „Skandinaavias hakkas kodus kvaliteetse toidu valmistamine järsult üha suuremat populaarsust omandama umbes viis aastat tagasi. Koroonapandeemia ei jätnud inimestele valikuvõimalust ja tegi ka kõigist Eesti inimestest kodukokad.“
Helgor Markov tõi välja 2021. aasta World Cooking Index uuringu, mis näitab, et kui enne koroonapandeemiat tehti Euroopas keskmiselt 7-9 toidukorda nädalas kodus, siis täna valmistatakse kodus 10-12 toidukorda nädalas. „Lisaks lihtsatele kodustele toitudele otsitakse järjest enam põnevaid retsepte ja soovitakse õppida ise restoranitasemel toitu valmistama.“
Lisaks toiduga seotud üritustele alustas FoodStudio 2017. aastal toidutootmist. Coop Panga toel valmis FoodStudio puljongite tootmisliin, et Eesti inimestel oleks lihtsam maitsvat ja tervislikku toitu ka kodus valmistada.
Coop Panga äripanganduse juht Arko Kurtmann lausus, et pöördelised ajad on äri alustamiseks väljakutsuvad, aga annavad julgetele ettevõtjatele hea stardivõimaluse. „FoodStudio meeskond on parim näide ettevõtjatest, keda saadab edu, kuna tööd tehakse kirega. Lisaks moodsale kooskokkamise stuudiole on nad välja arendanud tootmisliini Eesti edukamatele puljongitele, mida juba ka Euroopasse eksporditakse. Coop Panga missiooniks on finantseerida ja toetada selliseid ambitsioonikaid kodumaiseid ettevõtmisi ning ootame huviga FoodStudio järgmisi ettevõtmisi.“
FoodStudio alustas esimeste üritustega uuel suuremal pinnal Telliskivi Loomelinnakus möödunud jõuluperioodil. „Aasta lõpp oli uue stuudio käimalükkamiseks ideaalne aeg, sest saime jõuluürituste raames viimased detailid paika loksutada. Tänaseks on stuudio täielikult valmis ja avame uksed ametliku avaüritusega, mille osalejad saavad muidugi ka oma toiduvalmistamise oskusi uute teadmistega rikastada,“ rääkis Markov.
Markovi sõnul sai FoodStudio 2009. aastal alguse armastusest toidu vastu. „Privaatseteks üritusteks mõeldud toiduvalmistamise stuudio kasvas suuremaks kui olime algselt plaaninud. Aastate jooksul oleme korraldanud sündmusi ettevõtetele ja sõpruskondadele, viinud läbi toidukoolitusi, tutvustanud erinevate maade kööke, traditsioone ja uusi toidutrende.“
Uus FoodStudio toidustuudio asub Telliskivi Loomelinnakus aadressil Telliskivi 60A-7.
Karl Lagerfeld Café menüüst leiab erikohvid, teed ja Amsterdami stuudio Pantopia valmistatud küpsetised. Lisaks on müügil valik Karl Lagerfeldi moemärgi rõivaid, aksessuaare, kohvilauaraamatuid, Tokidoki figuure, küünlaid, parfüüme ja muid kohviku jaoks loodud esemeid.
Kohviku kontseptsioon sündis koostöös Amsterdami loovstuudio Pantopia ja selle asutaja Youssef Zyat’ga, kelle looming ühendab toidu, disaini ja lugude jutustamise. Pantopia jaoks on kondiitrikunst loominguline väljendus ning sama läbimõeldud lähenemine iseloomustab kogu kohviku atmosfääri.
Ka interjöör peegeldab Karl Lagerfeldi käekirja. Harjatud metall, naturaalne kivi, betoon ja läikivad pinnad loovad rahuliku, galeriid meenutava keskkonna, mille keskmes on pilkupüüdev kohvibaar ja valgustatud Karl Lagerfeldi profiili kujutav installatsioon – peen viide ikoonilise moelooja pärandile.
Piilu kohvikusse läbi pildigalerii või külasta seda Amsterdamis aadressil Raadhuisstraat 32.
Hommik algab tema sõnul kõige paremini tassitäie kohviga. Kindlad valikud on Kalve Coffee, Mon Café ja Italala Caffè – kolm eriilmelist kohta, kus päev rahulikus tempos käima lükata.
Hilise hommikusöögi või toitva lõuna jaoks soovitab Aljona võtta suuna Lolasse või pagarikojast all-day söögikohaks kasvanud Habitsisse. Mõlemad on tuntud läbimõeldud menüü, kvaliteetse tooraine ja õdusa atmosfääri poolest, mis kutsub hetkeks tempot maha võtma.
View this post on Instagram
Õhtusöögi planeerimisel tasub tema sõnul laud kindlasti ette broneerida. Tempo V39, Plus One ja Burro Bistro ühendavad maitsekad road ning esteetilise interjööri, pakkudes meeldejäävat lõpetust pikale linnapäevale.
Kui aga vaatamisväärsuste vahel tekib soov korraks jalga puhata, soovitab Aljona sisse astuda Café de Pacaisse. Kohviku küpsetised on põhjusega hinnatud, kuid eriti kuumal suvepäeval ei tasu tema sõnul lahkuda ilma pistaatsiajäätist proovimata.
View this post on Instagram
“Panen selle nimekirja tallele nii iseendale kui ka kõigile, kes järgmist Vilniuse reisi planeerivad,” ütleb Aljona. Ning tõepoolest – vahel piisabki heast kohvist, ühest õnnestunud lõunasöögist ja pikaks venivast õhtusöögist, et ühest linnast jääks meelde midagi enamat kui vaid vaatamisväärsused.