Estonian Fashion Festival 2022 konkurss on avatud!

Foto: Estonian Fashion Festival

Alustavatele moedisaineritele suunatud Estonian Fashion Festival kutsub üles moedisainereid üle Baltikumi osalema EFFi disainerite konkursil “Create emotions through fashion”. Kandideerimine on avatud legendaarsele Mood-Performance-Tants ning OmaMood moeetendusele, mis 10. juubeliaasta puhul toimub oma sünnilinnas Viljandis. 

Juba viiendat aastat järjest Tartu ja Viljandi moekogukondade poolt korraldatav Estonian Fashion Festival toimub 9.-10. juunil füüsilise ja virtuaalse moeetenduse hübriidina. Kandideerimine on avatud 21. veebrurarini ning oodatud on nii moetudengid, juba tegutsevad moedisainerid kui ka hobidisainerid. Lisaks OmaMood ja Mood-Performance-Tants (MPT) moeetendustele kuulub festivali programmi ka Antoniuse moeetendus, mis aastal 2022 toimub sügisel.

Kõrgema Kunstikool Pallas moeetendus MPT toimub sel korral juba 24. korda ning on Tartu pikima traditsiooniga moeetendus. MPT 2022 ootab kandideerima moedisainereid, kes on oma moeloomingus kartmatu meelega ning kõnnivad trendidega päri- ja vastuvoolu. Moeetenduse lavastajana astub üles dokumentaalfilmi “Aasta täis draamat” peakangelane Alissija-Elisabet Jevtjukova, kes on 3. kursuse tudeng Viljandi Kultuuriakadeemia lavastaja erialal.

MPT moeetenduse peakorraldaja Marta Tuulberg soovib moeetenduse meeskonda kaasata järjest enam tudengeid, pakkudes neile loomingulist platvormi oma ideede realiseerimiseks. “Moeetenduse korraldustiim koosneb Kõrgema Kunstikooli Pallas õppejõududest ja erinevate osakondade üliõpilastest. Lähtudes soovist kaasata tudengeid ka teistest ülikoolidest on koostöö Viljandi Kultuuriakadeemiaga meile loomulik valik. Teeme koostööd ka Tartu noorte tegijatega – selleaastasele etendusele loob originaalmuusika JOPP Creative videoagentuuri helidisainer Uku Kalmus,” sõnas Tuulberg eelseisva etenduse kohta.

MPT on läbi aegade olnud oluliseks platvormiks noortele alustavatele disaineritele, kellest hiljem on kujunenud kogu Eesti ja ka rahvusvahelisele avalikkusele tuntud moeloojad. Selle tõenduseks võib tuua mitmeid näiteid: tänavune Kuldnõela laureaat Triinu Pungits, Hõbenõela laureaat Annika Kiidron-Roomets, Eesti moe avangardi näitusel ETDMis esinenud Maru – kõik need autorid on tuule tiibadesse saanud MPT moeetendustelt.

OmaMood moeetendus tähistab sel aastal oma 10. tegutsemisaastat. Moeetenduse peakorraldaja Triin Amuri sõnul on tegu hea võimalusega tähistada märgilist sünnipäeva etenduse kodulinnas. “Selleaastase OmaMood moeetendusega läheme tagasi juurte juurde – kasutame Viljandi maagilist keskkonda ja kaasame rohkelt kohalikke talente. Varasemate aastate soe tagasiside ja ka rahvusvaheline huvi annab meile uut jõudu jätkata oma teed pärimusmoe populariseerimisel,” rääkis Amur.

Estonian Fashion Festival 2022 moedisainerite konkurss on avatud 11. jaanuarist 21. veebruarini fashionfestival.ee veebilehel asuva ankeedi vahendusel. Edasipääsenud moedisainerid avalikustatakse 9. märtsil.

Sarnased artiklid

Kommentaarid