EFF näitab kaasaegsest pärimusmoest inspireeritud lühifilme

Foto: Marge Allik

Täna jätkub Estonian Fashion Festival 2021 programm Viljandi Kultuuriakadeemia moeetendusega OmaMood. Esimest korda näidatakse OmaMood moeetendusel olevate disainerite kollektsioone lühifilmidena. Kuigi Eesti pärimusmoodi edendav ja kaasajastav moeetendus oli algselt suunatud vaid kohalikele moedisaineritele, siis nüüdsest saab näha ka välismaiste, sel aastal Leedu disaineri kodukandi käsitöö ainestel valmivat moekollektsiooni. 

9.-11. juunil toimuva Estonian Fashion Festivali programmi kuuluvast OmaMood moeetendusest võtavad osa seitse disainerit. Lisaks riidekollektsioonidele esitletakse ka näiteks soome-ugri ehtekultuurist inspireeritud ehtekollektsiooni ning Eestis kasvatatud lammaste ja kitsede villast valminud kudumikollektsiooni.

Pärismoe populariseerimise kõrval on OmaMood moeetenduse teine suurim eesmärk jätkusuutliku moe edendamine. Kõikide etendusest osa võtvate moedisainerite kollektsioonid kannavad endas jätkusuutlikke ning aeglase moe põhimõtteid. Moedisainer Katre Arula kollektsioon „NEW. UUS“ on näiteks läbinisti taaskasutusprojekt. Kollektsiooniks õmmeldi meeste päevasärgid, teksapüksid, teksajakid, kampsunid, sokid, sallid, villased mööblitööstuse jäägid jpm. Disainer Teele Koeli Pöide kirikust inspireeritud kollektsiooni „Pöi“ ülerõivaste villased kangad on ostetud kolimisjääkidena.

Estonian Fashion Festivali moeetenduste ekspertidest mitmed on samuti keskendunud keskkonnasäästliku tarbimise ja praktikate arendamisele. Ukraina moenädala kommunikatsioonijuhi ja EFFi eksperdi Daria Marusyki arvates on alustavatel moedisaineritel eelis, kuna nad saavad oma tarneahela algusest alates olla jätkusuutlikud.„Me peame moetööstuse süsteemid ümber mõtestama nii tarbijate, spetsialistide kui ka disaineritena. Noorel põlvkonnal pole vaja süsteemi ümber mõtestada, kuna nad saavad luua uue ja parema,“ lisas Daria.

OmaMood 2021 moedisainerite hulka kuuluvad Vilve Unt ja Ulvi Kangru, Katre Arula, Annika Vaalma, Margaryta Zubrii, Grete Küppar ja Maarja Palu, Teele Koel ning Marge Allik.

Lühifilmid esilinastuvad täna õhtul kell 19.00 Estonian Fashion Festivali Facebooki lehel.

Sarnased artiklid

Kommentaarid