Estonian Fashion Festival 2021 otsib uue aastakümne moedisainereid

Foto: Estonian Fashion Festival

Estonian Fashion Festival 2021 disainerite konkurss on ametlikult alanud ja ootab kandideerima noordisainereid üle Eesti ning Baltikumi. Juba neljandat aastat järjest toimuv moefestival ühendab endas kolme omanäolist moeetendust, milleks on Mood-Performance-Tants, OmaMood ja Antoniuse moeetendus.

9.-11. juunil Tartus aset leidvale Estonian Fashion Festival 2021 (Eff 2021) disainerite konkursile oodatakse kandideerima kõiki moedisainereid, kes on loonud vähemalt ühe kollektsiooni, kuid mitte rohkem kui 10 kollektsiooni enda nime alt. Tartu linna, Tartu Loomemajanduskeskuse, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Kõrgema Kunstikooli Pallas koostööna toimuvale aasta suurimale moesündmusele on oodatud osa võtma disainerid üle Eesti, samuti oodatakse välismaiseid talente Baltikumist ning teistest lähiriikidest. Nagu juba murrangulisel 2020. aastal, toimuvad ka käesoleva aasta moeetendused otseülekande formaadis.

Kuigi Effi eesmärk on pakkuda kõikidele alustavatele moedisaineritele platvormi oma loomingu esitlemiseks, valitakse iga aasta välja ka võitja, kellele antakse võimalus osaleda mõnel rahvusvahelisel võistlusel. 2020. aasta Effi võitja Annika Kiidron-Roometsa unikaalne meesterõivaste kollektsioon üle maailma kokku kogutud tikanditest, tõi lisaks võidud nii ERKI Moeshow’l kui ka mainekal Premiere Vision-Paris NextGen võistlusel Pariisis. „2020 aasta Mood-Performance-Tants moeetendus andis unustamatu kogemuse just moevideo loomise läbi, kus koostöös äärmiselt professionaalse meeskonnaga sündis kollektsiooni minifilm. Sedalaadi kogemused on noorele disainerile väga olulised pakkudes suurel hulgal kontakte, meediakajastust ja visuaalset materjali, mida oma portfoolios jagada,“ sõnas Annika oma kogemusest.

“On hea meel näha, et Eff võimaldab noortel moeloojatel silma paista ja klientidele lähemale tulla ka väljaspool pealinna ning lisab mõnusat, veidi kiiksuga vürtsi Tartu akadeemilisele haridusmaastikule,” rääkis Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg. “Tartus on tugevad kunstikoolid, Loomemajanduskeskus ja aktiivne moekogukond, mis vaieldamatult väärib laiemat kõlapinda, mida Eff 2021 ja sellega kaasnevad sündmused ka suurepäraselt pakuvad,” lisas ta. Tartu linna partnerorganisatsioonid pakuvad lisaks moeharidusele ka mitmeid praktilisi töötubasid ja moeseminare, mis on suunatud just alustavale moedisainerile oma ekspordipotensiaali tõstmiseks. Sündmus aitab ühtlasi hoogustada kaubanduskoostööd Riia ja Vilniusega, mis on jätkuvalt olulised turud siinsetele kohalikele disaineritele.

Kandideerimine on avatud veebiküljel fashionfestival.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid