Alanud on Estonian Fashion Festival 2020 disainerite konkurss

Foto: fashionfestival.ee

Alanud on disainerite konkurss Estonian Fashion Festivali raames toimuvale kolmele omanäolisele moeetendusele. Festivali eesmärgiks on disaineritele pakkuda võimalust end mitmekülgselt täiendada ja näidata oma kollektsioone laia publiku ees. Konkursi tähtaeg on 20. märtsil ning festival ise toimub Tartus 10.-12. juunil.

Sarnaselt eelmisele aastale avab ka 2020. aastal festivali Kõrgema Kunstikooli Pallas korraldatav Mood-Performance-Tants. Tartu vanim moeetendus ootab etendusele kandideerima disainereid, kelle eripäraks on hullumeelsed moeideed ja eksperimendid. Laval ühendatakse need tantsu ja performance’i ning muusikalise taustaga.

11. juunil toimub Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia moeetendus OmaMood, mille eesmärgiks on tuua vaatajani traditsioonilise käsitöö väärtused modernses võtmes. Moeetendusega toetatakse aeglase moe põhimõtetel valminud kohalikust käsitööpärandist inspireeritud rõivaste loomist ja kandmist. Kandideerima oodatakse disainereid, kelle suunitlus on peamiselt jätkusuutlik ja kohalikku käsitööd ning materjali väärtustav.

Estonian Fashion Festivali lõpetab 12. juunil toimuv Antoniuse Moeetendus. Ready-to-wear disaine tutvustaval etendusel on varasematel aastatel lavale toodud nii Xenia Joosti, Anni Ansmanni kui Kuuli kollektsioone. Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatava Antoniuse moeetenduse eripäraks on läbimõeldud rõiva- ja aksessuaarikollektsioonid, mis on valmis vallutama poelette. Konkursile oodatakse tarbijasõbralikke disaine, mida oleks võimalik kohe kaubandusse paisata.

Disainerite konkurss kestab 20. märtsini ning etendustele valitud disainerid kuulutatakse välja 26. märtsil.

Estonian Fashion Festivali programmi kuuluvad lisaks moeetendustele veel Noorte Disainerite Arenguprogramm, moeseminar ja MoeKunstiKino.

Rohkem infot ja konkursil kandideerimine: fashionfestival.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid