ERKI Moeshow disainerid lendavad Kiievisse oma kollektsioone esitlema

Foto: Marleen Muhuste

Juba järgmisel nädalal, 15. juulil leiab Ukraina moenädala raames aset Noorte Disainerite Konkurss. Peaauhinda lähevad Kiievisse teiste seas püüdma ka kaks ERKI Moeshow 2018 osalejat – Annika Kiidron ja Cärol Ott.

26. mail toimus legendaarne moesündmus ERKI Moeshow 2018, mille tänavuseks võitjaks osutus Annika Kiidron kollektsiooniga „It’s A Trap?“. Peaauhinnana andis korraldusmeeskond välja kutse Kiievis toimuvale Noorte Disainerite Konkursile, mis leiab käesoleval aastal aset esimest korda. Lisaks Kiidronile, sõidab Kiievisse Eestit esindama ka teine ERKI Moeshow’l osalenu Cärol Ott, kes pälvis kutse Eesti Moe Festivalilt.

Kiievis toimuv Noorte Disainerite Konkurss toob esimest korda kokku Ida- ja Kesk-Euroopa säravaimad noored moeloojad, kes on sündmusele kutsutud läbi kohalike moekonkursside. Lisaks Eesti disaineritele esindavad oma riike ka Tšehhi, Gruusia, Ungari, Leedu, Moldova, Poola, Slovakkia ja Ukraina noored moeloojad.

ERKI Moeshow 2018 kollektsiooni „KÕIK ON TROIS!“ autor Cärol Ott leiab, et Kiievi moekonkursil osalemine annab suurepärase võimaluse liikumaks edasi rahvusvahelisse moemaailma. „Noorte Disainerite Konkursi žüriis on inimesed, kelleni on väga raske jõuda olles pärit sellisest väikesest riigist nagu Eesti. Lisaks on rahvusvahelistel konkurssidel alati väga suur järjekord ukse taga ning mul on ääretult hea meel, et Eesti on leidnud endale koostööpartnereid välismaalt, andmaks noortele disaineritele võimaluse tutvustada end suuremale vaatajaskonnale,“ sõnas Ott.

Sündmus, mille käigus noored moeloojad saavad individuaalseid kommentaare ja soovitusi rahvusvaheliselt žüriilt, päädib vabas õhus toimuva catwalk’iga Kiievi peatänaval Khreschatykil. Iga disainer esitleb publikule viit komplekti oma viimasest kollektsioonist.

Konkursi võitja selgitab välja tunnustatud ekspertidest koosnev žürii koosseisus Liana Satenstein (moeuudiste toimetaja USA Vogue’s), Yu Masui (Jaapani moeajakirjanik), Riccardo Terzo (Itaalia Vogue’i stilist ja ajakirjanik), Giovanni Ottonello (professor, Europeo di Design Itaalia disainikooli loominguline juht), Adriano Batista ja Jose Llamas (Hispaania ajakirja Fucking Young! peatoimetajad). Võitja pärjatakse 10 000-dollari suuruse auhinnarahaga brändi arendamiseks ning Europeo di Design suvekursuse toetuseks.

Sarnased artiklid

Kommentaarid