Täna algab otseülekandena Estonian Fashion Festival

Foto: Iris Krantsiveer

Noordisainerite töid tutvustava Estonian Fashion Festival 2021 raames saab alates tänasest kolmel järjestikusel päeval algusega kell 19.00 jälgida moeetendusi olenemata asukohast. Avapaugu festivalile teeb Kõrgema Kunstikooli Pallase moeetendus Mood-Performance-Tants, mis moepoodiumi asemel näitab esimesena Eestis interaktiivset 360-kraadist virtuaalreaalset lahendust.

Homme jätkab moeetendustest koosnevat ürituste sarja Viljandi Kultuuriakadeemia etendus OmaMood ning festivali lõpetab 11. juunil Tartu Loomemajanduskeskuse poolt ellu kutsutud Antoniuse moeetendus. Koroona pandeemiast tulenevate piirangute tõttu näidatakse ka teisi Estonian Fashion Festivali programmi kuuluvaid moeetendusi vaid otseülekandena.

Julgete ning teatraalsete lahenduste poolest tuntud Mood-Performance-Tants moeetendus üllatab ka seekord uudse lähenemisega. Nimelt saab sel aastal publik valida mida, kuidas ja kui pikalt vaatab. Erinevalt tavapärasest moeetendusest saab Mood-Performance-Tants 2021 360° keskkonnas ringi liikuda modellide vahel ja lisaks näha kõike seda, mis muidu etenduse kontekstis varjatuks jääb.

Moeetenduse produtsendi Kerli Jõe sõnul mängis olulist rolli sellise lahenduse väljatöötamisel viimasel aastal kehtinud ühiskondlikud piirangud. „Sarnastes tingimustes leidsime originaalse lahenduse etendusele ka eelmisel aastal, kui tegime moe- ja tantsukunsti ühendavad lühifilmid. Sel aastal samas formaadis me jätkata ei soovinud, sest see ei tundunud enam värske ega inspireeriv. Otsisime teistsugust formaati, milles säiliks turvaline keskkond etenduse kogemiseks, aga suureneks vaataja vabadus,“ lisas Jõgi kontseptsiooni tagamaadest.

Tänasel Mood-Performance-Tants 2021 etendusel saab näha kunstisugemetega kollektsioone sellistelt moedisaineritelt nagu Kondrat Hecht, Rytis Beiga ja Lisette Laanoja. Lisaks näitavad oma lõputöid Kõrgema Kunstikooli Pallas tudengid Claire Aunison, Kelin Kuznetsova, Liisa Lääne, Malle Soosaar, Liis Tisler, Anni Vallsalu ja Iris Krantsiveer.

Otseülekannet saab näha Estonian Fashion Festivali Facebooki lehel: facebook.com/estonianfashionfestival.

Sarnased artiklid

Kommentaarid