EKSKLUSIIVSEERIA: Saskia Alusalu tänavuses Conscious Exclusive kollektsioonis

Foto: Laura Nestor

Kas ilu võiks päästa maailma? Meie oleme selles osas optimistlikud. Miks nii, te küsite? Sest veel enne kui maailm pea peale pöörati oli Portailil au ja rõõm – läbi fotograaf Laura Nestori kaamerasilma – jäädvustada H&Mi tänavuses Conscious Exclusive kollektsiooni rõivais ei kedagi muud kui kiiruisutaja Saskia Alusalu. Tulemus sai meie silmis nii kaunis, et peaks iga moemaani päeva ilusamaks tegema küll. Tänasel päeval on tähtis ju seegi.  

Samuti toome teieni intervjuu Saskia Alusalu endaga. Sellest, milline on tema suhe moega ning kuidas sujus tema jaoks eelnimetatud fotosessioon, saategi lugeda altpoolt.

Saskia, räägi, kui suure osa sinu elust moodustab mood – mida üldse tähendab mood inimese jaoks, kes enamuse ajast veedab spordirõivais? 

Minu jaoks on ikkagi väga oluline riiete mugavus. Spordirõivaste juures veelgi enam. Loomulikult meeldivad mulle ägedad asjad, need annavad ka trennile särtsu juurde. Ent kui küsimus on selles, kas minu jaoks on oluline nii-öelda viimaste moeröögatustega kaasas käia, siis seda kindlasti mitte.

Mulle meeldis kuulda, et Sulle läheb korda moemaailma jätkusuutlikkus. Räägi sellest natuke lähemalt – miks see Sulle südamelähedane on?

Hetkel ei ole meil planeeti B ehk peaksime hoolitsema selle ainsa eest, kus me praegu elada saame. Kui minust endast rääkida, siis olen tänaseks inimene, kes eelistab kahte väga hea kvaliteediga toodet – mille eest inimesed saavad ka väärilist tasu –, mitte kahtekümmet keskmise või halva kvaliteediga asja.

Lähme nüüd H&M Conscious Exclusive tänavukevadise kollektsiooni juurde. Kuidas Sa end selles tundsid?

Mõnusad materjalid ja mugavad riided.

Kas Sul kujunes pildistamise ajal välja ka eriline lemmik?

Orgaanilisest linasest ja Tencelist pükskostüüm oli väga praktiline ja mugav!

Mida Sa kannad siis, kui Sa ei pea spordi tegemisele mõtlema – oma nii-öelda vabal päeval?

Kuna mulle meeldib väga looduses viibida, siis ka enamuse oma vabast ajast veedan suhteliselt sportlikes riietes. Loomulikult on vahel tore ka naiselikumaid riideid kanda.

Nüüd paar kiirküsimust ka:

Parim nõuanne, mis Sulle eales antud on? 

Ole sina ise!

Sinu kolm soovi kuldkalakesele? 

Ühest piisab! Paluksin võlukepikest, mis täidab kõik minu soovid.

Hetke kõige tüütum slängisõna? 

Mõned inetud venekeelsed laensõnad, mille tegelikku tähendust enamik ei tea.

Sinu lemmikmuuseum? 

Peeter I majamuuseum.

Ütle enda kohta üks fun fact

Ma ei tea, kas see just fun fact on, aga ma armastan ehedust ja see on jäänud nii-nii harvaks, et ongi tragikoomiline.

H&Mi tänavuses Conscious Exclusive kollektsioonis, mis hõlmab nii uhkeid õhtukleite kui ka õhulisi kleite päeval kandmiseks, esitletakse uusi jätkusuutlikke materjale, näiteks ringlusse võetud tekstiilidest toodetud looduslikku materjali CIRCULOSE® ja kõrge kvaliteediga taaskasutuspolüestrit RENUTM. Samuti kasutati esemete loomisel eelmiste kollektsioonide kangaülejääke. 

Conscious Exclusive kollektsioon saabub 26. märtsil müügile ainult H&Mi e-poodi.

Olgu lisatud, et Saskia meigi ja soengu eest vastutas Birgit Kahn, fotodel nähtav mööbel on pärit Treimanni Mööblisalongist. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid