Toonid kohvipaksust, nahkesemed veinitootmise jääkidest

Foto: H&M

Kuigi H&Mi tänavuse Conscious Exclusive kollektsiooni lansseerimiseni on omajagu aega – kollektsioon jõuab müügile alles märtsikuus –, siis moepiibel Vogue on nipet-näpet kollektsiooni tagamaadest juba jaganud. Ning mõtlesime, miks ei võiks meiegi teha sama.

Antud kollektsiooni juures kipub alati kõige huvitavam olema see, mis põnevatest materjalidest esemed seekord loodud on. Kui kunagi (ehk enam kui kümme aastat tagasi) tõi H&M Conscious Exclusive’i kollektsiooni organic cotton’i – toona oli seegi ju meeletu innovatsioon –, siis täna ei ole moemärgile enam võõras valmistada kollektsiooniesemeid nii kalavõrkudest kui ka klaasikildudest. 

Õnneks ei ole moegigandil plaaniski taoliste uuenduslike ideedega loorberitele puhkama jääda ning näiteks tänu iga-aastasele Global Change Awardile on H&M leidnud üha uskumatumaid viise mitmete esmajoones prügiks mõeldud materjalide taaskasutamiseks ning moeesemete valmistamiseks. Nii leiabki tänavusest Conscious Exclusive kollektsioonist sellise materjali nagu nahasarnane VEGEA, mis on valmistatud veinitootmise jääkidest, või CIRCULOSE®, mille toormeks on kasutatud tekstiilid. Huvitavana kõlab ka H&Mi kontoritest kogutud kohvipaksust loodud looduslik värv.

Kindlasti saame kollektsioonist rohkem teada eelseisvatel kuudel, kuid juba praegu tundub, et on, mida oodata. 

Olgu lõpetuseks lisatud, et 2020. aasta kevadsuvine kollektsioon saabub 26. märtsil müügile valitud kauplustesse, eeldatavasti ka Tallinna Postimaja H&Mi, ning e-poodi.

Sarnased artiklid

Kommentaarid