EKSKLUSIIVSED KAADRID: Esimene täispikk moeseeria Craftorylt

EKSKLUSIIVSED KAADRID: Esimene täispikk moeseeria Craftorylt

Foto: Kertin Vasser

Kodumaine aksessuaaribränd Craftory pildistas möödunud kuul üles oma esimese täispika moeseeria, mille jäädvustas fotograaf Kertin Vasser ja stiliseeris Kärt Hammer. Portailile avanes võimalus seeria esimesena avaldada ja Craftory turundusjuhilt Anna-Mai Männikult pisut telgitaguste kohta uurida. 

Anna-Mai, kui valusalt või valutult antud fotoseeria valmimine kulges?

Kui aus olla, siis pidasime seeriat kavandades meeskonnas maha väga tuliseid vaidlusi ja kergelt see ei sündinud. Õnneks suutsime siiski kokkuleppele jõuda, et tahame tulemust, mis oleks Craftoryle omaselt minimalistlik, aga inimlik ja mitte peensusteni lakooniline; enesekindel, aga mitte arrogantne; küps ja elunäinud, aga mitte liiga turvaline. Tahtsime, et seeria haakuks meie senise visuaalse keelega, aga lisaks midagi uudset ja oleks lõpuks piisavalt tagasihoidlik, et põhitähelepanu jääks toodetele. 

Kas tajusite selle pildistamise puhul suurt erinevust võrreldes teie seniste still life kaadritega?

Kuigi fotoseeriad ja nende planeerimine ja teostamine pole meile võõras, on põhirõhk tänaseni olnud tõesti üksnes tootefotograafial. Kui oled varem keskendunud ainult lähivõtetele ja pole õieti inimesi pildistanud ega tooteid pärisellu asetanudki, siis lasub esimesel moeseerial justkui vastutus – olla sillaks nende hoolikalt sätitud tootefotode ja päriselu vahel ning defineerida „Craftory nägu” inimesed, riided, vibe. 

Need kõik olid ja on meil vaimusilmas olemas, aga ettekujutus ja teostus on kaks eri asja. Näiteks mõtlesime pikalt, keda me modellidena näha tahaksime ja lõpuks jäid sõelale teleprodutsent Stella Saarts ning muusik Peedu Kass. Tagantjärele oli see ilmselge valik, sest nad vaieldamatult sobivad meie kirjeldatud visiooniga: enesekindlad, huvitavad, omal alal hinnatud tegijad, kes ei ole lapseohtu ja on jõudnud juba elada ja kogeda. See kõik kiirgas nende pilgust, kehahoiakust ja olekust ja ka sellest, et pildistamisel nad suurt juhendamist ei vajanudki. 

Muidugi ei saa alahinnata ka seda, et Kärt Hammeri valitud riided istusid valatult ja moefoto alal kogenud Kertin Vasser oli nagu kala vees. Meie otsus modellidena „päris-inimesi” kasutada õigustas end sajaprotsendiliselt ja kindlasti eksperimenteerime sellega tulevikuski!

Vaata kõnealuse fotoseeria tulemust allolevas galeriis!

Craftory tootevaliku leiab nende veebipoest www.nahk.ee ja Viru keskuse esimese korruse aatriumis asuvast välkpoest.

Muide, käivad kõlakad, et Craftory on peagi käivitamas ühisrahastuskampaaniat, mille kohta leiad rohkem infot juba täna aadressilt https://www.nahk.ee/pages/investorile.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid