EKSKLUSIIV: Liisi Eesmaa ja kamaluga „Giambattista Valli x H&M” tülli

EKSKLUSIIV: Liisi Eesmaa ja kamaluga „Giambattista Valli x H&M” tülli

Foto: Laura Nestor

H&Mi tänavune disainerkollektsioon on loodud koostöös Pariisis töötava disaineri, ilu ja väljapeetuse meistri Giambattista Valliga ning rõivaste lansseerimiseni on jäänud vaid napilt paar päeva. Palusime sel puhul kollektsiooni punasesse tüllimerre sukelduma ei kellegi muu kui meie oma couture’itari Liisi Eesmaa ja ajasime temaga fotosessiooni kõrvalt natuke juttu ka.

Liisi, first things first, kust oled saanud nii pikad jalad ja nii painduva keha, mis igal fotosessioonil lausa imetegusid teeb?

Üks juhtivaid asju minu elus on olnud tants, helid ja liikumine. Olen lapsest saati tegelenud rühmvõimlemise ja showtantsuga ning sellest ajast on sportlik põhi all. Suudan siiani kurikatega trikke teha ja lindikava esitada. Muusikal on käimatõmbav jõud, mind panevad õiged rütmid liikuma ja looma. Tuleb välja, et ilusaid helisid kuulates suudab ka jalad pikana hoida, kui vahepeal eufooriliselt tantsida…

Mis tuleb sulle esimesena pähe, kui kuuled nime Giambattista Valli? 

Vahune tüllimeri, unenäoliselt pehmed siidikuhjad, kuhu sisse tahaksid sukelduda, suurejoonelised vormid, magusad pastellid ja hunnitu luksus sinivereliste kokkutulekul.

Oled moedisainer. Kui sina saaksid kunagi H&Mile luua koostöökollektsiooni, siis milline see oleks?

Olenemata hooajast oleks see erksavärviline, mustriline ja hüpnootiliselt troopiline. Kindlasti ainult eksklusiivsed tiraažid ja taaskasutatud materjalid. Midagi eestimaist peidaksin ka sisse, et meie unikaalseid juuri levitada. Võib-olla midagi ägedalt kummalist vanarahva uskumustest?!

Sa oled ka andekas stilist, kes pigem on maksimalist. Milline näeks välja Liisi Eesmaa stiliseeritud minimalistlik komplekt?

Tegelikult olen ma suur minimalismi sõber. Minimalismi puhul on oluline kvaliteet, hea istuvus ja puhas tonaalsus. Pigem ajatu ja selge vormiga rõivas, mida mõne ekstravagantse aksessuaariga julgustada. Minu meelest on valge värv nii võimas, et sellele pole liiga palju detaile lisaks vajagi. Kombineeriksin üleni valgele komplektile mõne graafilise peakatte juurde, et oleks kerge tähesõdalase puudutus.

Mis sind täna veel selles moemaailmas sütitab?

Mind sütitab materjalide innovatsioon, 3D-prinditud mood, biolagunevad litrid, kombucha– seentest ja vetikatest valmistatud materjalid ning kindlasti 100% käsitsi valmistatud asjad. Kuldsete kätega inimesed, kes oskavad ise kõike meisterdada, alates kanga kudumisest ja konstrueerimisest kuni peente tikanditeni välja. Huvitavad couture-tehnikad ja erinevate rahvuste kultuuripärandid. Tunnen, et nii palju on veel avastada ja õppida!

Ma loodan, et tean vastust sellele küsimusele, aga küsin ikkagi. Kas emaks olemine on sinu isiklikku riietumisstiili kuidagi muutnud?

Absoluutselt, minu praktiline meel pole argipäevadel kunagi varem nii selgemõistuslik olnud. Mugavus, funktsionaalsus ja kihilisus on teema, samas ei tähenda see minu puhul vatipükse. Omad tunnusnõksud on säilinud, kuid võin rahulikult ühte ja sama riietust päevade viisi järjest kanda. Meisterdan ja hangin riideid juurde ainult siis, kui midagi tõsiselt kummitama hakkab. See-eest on kõik kostüümipeod topelt-draama ja multi-lust!

Ole aus, kes on täna teie peres parem stilist? Kas sina või Kuu?

Kuul on instinkt lõbutseda ja mängida, mul on need samad instinktid stilistikat tehes. Ta on 2,5-aastane, kuid tal on oma riiete osas juba selge visioon. Võimalusel riietaks ta enda ja kõik teised inimesed maakeral järgnevaks viieks aastaks ainult autoteemalistesse kostüümidesse. Ideid tal jagub, leivapätsi kotikestest tegi hiljuti jalavarjud, pidevalt proovib igasuguseid asju pähe ning tatsab minu ulmelistes platvormsaabastes ringi. Mõnikord küsin täiesti juhuslikult, mis emme täna selga peaks panema, ja ta valib mulle stangelt ideaalse kleidi välja, ilma et ta seda kunagi varem elus näinud oleks.

Ning lõpetuseks. Kui peaksid ühe esemega „Giambattista Valli x H&M” kollektsioonist elu lõpuni käima, siis mis see oleks?

See kuninglik ja peen tunne, mis kollektsiooniga kaasa tuleb, on midagi, mida terveks eluks kaasa võtta. Olenemata sellest, kas sa kannad dresse, õhtutukleite või peika trööbatud hilpe, tuleks kõike kanda nagu oma kõige vingemat ja uhkemat rüüd, suursuguselt ja ainuõigelt. Mood on suhtumise küsimus, ei maksa üle stressata, kuid paar väärikat asja võiks kapis ikkagi leiduda.

Liisi Eesmaa „Giambattista Valli x H&M” kollektsiooni komplektides jäädvustas Laura Nestor. 

Kollektsiooni „Giambattista Valli x H&M” saab ostelda 7. novembrist e-poe hm.com vahendusel ning valitud kauplustes, mille hulka kuulub ka Tallinna Postimaja H&M. Kollektsioon saabub Postimaja kauplusesse müügile 7. novembril kell 8.00.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid