Diptyque’i Orphéon – Pariis, Saint-Germain ja tubakasuitsu keerud

Foto: Diptyque

Tänavu 60. tegutsemisaastat tähistav parfüümimärk Diptyque on välja tulnud uue parfüümiga, mis kannab nime Orphéon ning veelgi sügavamat tähendust. Nimelt on lõhn saanud inspiratsiooni ühest konkreetsest öölokaalist, mis asus Pariisis, kohe Diptyque’i esimese butiigi kõrval. 

Parfüümi looja Olivier Pescheux’ sõnul on kõnealuse parfüümi eesmärk viia selle kandjad tagasi 60ndate alguse Pariisi. Kujutagem ette… Saint-Germain’i kvartal pulbitses džässiklubide hommikuni kestvate seansside ja kunstiliste etteastete rütmist. Inimesed arutlesid maailmaasjade üle ning tantsisid ja laulsid hubases õhkkonnas, mis oli ühtaegu elav ja elegantne… Orphéon oli üks neist rõõmsast elevusest tulvil baaridest, kus meeldis kohtuda lähedal asuva Diptyque’i butiigi kolmel asutajal. Tänapäeval muudab baari surematuks samanimeline lõhnaportree – Orphéon, mis avaldab austust ka tollasele ajastule ja loomingulisele sõprusele.

Milline võib selline lõhn küll olla? Kujutage ette, kuidas tubakasuitsu keerud segunevad põsepuna puuderjate aurujugadega, mis peatuvad põletatud puidul. Lõhna südames on aga selle unustamatu paiga õhkkond, millele viitavad tonka oa soojus, seedri sügavus ja kadakamarjade erksus. Kuidas tundub? Meile igatahes meeldib. 

Diptyque’i parfüümi Orphéon saab soetada kas Diptyque’i veebipoest või näiteks Eesti edasimüüja Crème de la Crème butiigist ja veebipoest. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid