Anna Kõuhkna uus näitus Stella Soomlaisi stuudios

Foto: Anna Kõuhkna maal "Woman" (2018)

Käesoleva nädala neljapäeval, 18. veebruaril avab Anna Kõuhkna Stella Soomlaisi stuudios näituse “Uus ring”, mis on suvel Solarise Galeriis toimunud samanimelise menuka näituse väiksem versioon, kus on lisaks väljas ka mõned täiesti uued tööd.

Maalikunstnik ja fotograaf Anna Kõuhkna on oma loomingu kohta öelnud: “Omal moel on teosed autoportreed ja kohati jällegi universaalselt tõlgendatavad. Maalid on omaenese kogemuste loomingusse tõlkimine nagu päeviku sissekanded. Üldine seeria meeleolu räägib valguse tärkamisest, mis toimub peale oma-aja-ära-elanud uskumustest või templitest loobumist. Nii naine kui loodus, mõlemad annavad jõudu, väärivad tähistamist. Peategelane mõtestab eneses ühiskondlikke ootuseid ja väljavaateid ning võrdleb neid sisemiste äratundmistega. Eneses tekkinud vastukäivused võivad viia individuaalse tõe või sisemise koodeksi mõistmiseni. “Uus ring” märgib pikaajalise tsükli lõppu ja järgmise algust.”

Olgu lisatud, et näituse avapäeval, 18. veebruaril on Anna ise Stella Soomlaisi stuudios kohal – osa Stella Soomlaisi ruumist muutub väikeseks kunstistuudioks, kus valmib Anna järjekordne maal.

Näitus ise jääb avatuks kuni 13.03.21.

Sarnased artiklid

Kommentaarid