Kosmiline värvimantra ja “Multiversum”

Foto: Riina Varol

“Multiversum” on Eesti Kunstiakadeemia moe-, tekstiili- ja aksessuaaritudengite eksperimentaalmoe näitus, mis sündinud moelooja Liisi Eesmaa ja kunstnik Flo Kasearu juhendamisel ning mida saab näha alates 18. veebruarist Viru Keskuse aatriumis. “Seekordne näitus viib seiklusele – see on reis eksootiliste värvide ja ekstreemsete vormide maailma. Kosmiline värvimantra, mis annab võimsa laengu,” kirjeldab kursuse juhendaja Liisi Eesmaa.

Eksperimentaalvorm on Eesti Kunstiakadeemias läbi viidud moekursus. Igal aastal on käsitletud mõnda tööstusjäägina tekkinud materjali, mis seeläbi päästetakse prügiks  saamisest. Tudengite ülesandeks on luua jääkidest innovaatiline moeskulptuur või eraldiseisev artefakt. Sel korral oli stardipaketis 45,000 valget papptoru, mis algselt olid mõeldud maiustuste sisemiseks tugiskeletiks. Lisaks tavapärasele vormile, sukelduti seekord kursuse raames ka kirgaste värvide maailma. “Selle workshop’i raames õppisid tudengid mõtlema mitmeplaaniliselt ja looma väljaspool turvalisi raame ning klassikalist algmaterjali. Alles ebamugavustsoonis olles hakkad sa tõeliselt avastama ja katsetama, see avab täiesti teised meeled, ” täiendab Liisi.

“Usun, et tööd tutvustavad vaatajale lisaks värvikale seiklusele ka iga teose taga seisva noore loojanatuuri olemust. Oli põnev jälgida, kuidas kõrvuti tööd tehes igaühe mõte omasoodu liikus, takistusi ületas ning vormi omanäoliseks kujundas. Protsess valge toru elama panemisest rikastas igal juhul meeli,” mõtiskleb moetudeng Karl Joonas Alamaa.

Kõik näitusel esindatud kunstnikud on Karl Joonas Alamaa, Anete Pedaru, Anna-Maria Beketova, Marin Nooni, Rita Volkov, Mirjam Mõttus, Piret Roos, Grete Rattasepp, Liisa Torsus, Mirell Vinnal, Killu-triin Pajumets, Liilia Pilden ja Kärolin Raadik.

“Multiversum” näituse avamine toimub Viru Keskuse aatriumis 18. veebruaril kell 16.00. Näitus jääb avatuks 28. veebruarini, mille järel jäävad näituse fotod, mille loonud Riina Varol, kaunistama keskuse teist korrust 30. aprillini. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid