Foto: Bruce Weber

Abercrombie & Fitchi mäletate?

Kord oli Ameerika Ühendriikides üks moebränd, mis tegi suhteliselt keskpäraseid riideid, kuid mida ometi tahtsid kõik noored inimesed kanda. See bränd oli Abercrombie & Fitch ning kõik, mis sellel brändil algusaastatel õnnestus, läks ühel hetkel täiesti allamäge.

Sellest allakäiguteekonnast räägib hiljuti Netflixis linastunud dokumentaal „White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch”. 90ndate lõpus ning nullindate algusaastatel oli Abercrombie & Fitch tõepoolest üks kuumimaid Ameerika brände – seda ihalesid võrdselt nii Hollywoodi staarid kui iga teine teismeline nii riigi lääne- kui idarannikul. Millest algasid aga probleemid? Just nimelt sellest, mille poolest bränd ennekõike tuntuks sai – nii Abercrombie & Fitchi kaupluste töötajad kui sealt edasi ka poodlejad ise pidid olema: young, thin, white, and hot. 

Ühel hetkel võis selline lähenemine ju töötada, kuid kauaks seda pidu ei jagunud. Millest algas moemärgi allakäik ning kas annab täna seda oma aja kuulsaimat brändi veel kuidagi päästa – see vaadake oma silmaga Netflixist järele!

Veel sarnaseid artikleid


Foto: American Apparel

Tumeda varjundiga dokumentaal American Apparelist nüüd Netflixis

Kui moemaailma varjupooled ja kultuslikud brändilood sind kõnetavad, tasub Netflixist ette võtta uus dokumentaalfilm „Trainwreck: The Cult of American Apparel“.

Film viib vaataja tagasi 2000ndate algusesse, kui värvikas ja vastuoluline American Apparel tõusis üheks Ameerika edukaimaiks moebrändiks. Tuntud oma eetilise tootmise, minimalistlike rõivaste, kuid ka seksuaalse alatooniga reklaamide poolest, võlus bränd paljusid – eriti indie sleaze ajastu fänne.

Ent edu varjus toimus midagi hoopis teistsugust. Dokumentaal heidab pilgu karismaatilise, kuid vastuolulise tegevjuhi Dov Charney juhtimisstiilile, süüdistustele seksuaalses ahistamises ja ettevõtte järkjärgulisele lagunemisele. 

Vaata kultusliku moebrändi tõeline pale üle Netflixist!

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Kaader Tartuffi avafilmist "Uus laine".

Tartuffi avab 10-minutilise aplausi vääriline film

PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff kuulutas välja tänavuse avafilmi, milleks on USA režissööri Richard Linklateri „Uus laine”. Tegu on nostalgilise austusavaldusega filmitegemisele, mis võeti kuu aega tagasi toimunud Cannes´i filmifestivalil vastu kümmekond minutit kestnud ovatsiooniga, üheks vaimustatud aplodeerijaks näiteks Quentin Tarantino.

„Uus laine” on lugu filmist, mis muutis ajalugu – sellest, kuidas Jean-Luc Godard väntab 1959. aasta suvel oma debüütteost „Viimsel hingetõmbel”, mida loetakse ka moodsa filmikunsti alguseks. „Minu eesmärk oli taasluua see reegliteta vaba ja vahetu atmosfäär, milles see etapiline film sündis ja millest me praegu puudust tunneme,” on öelnud Linklater ise oma prantsuskeelse draamakomöödia kohta.

Ajalooliste tegelaskujudena ei astu selles vaatajate ette mitte ainult Godard ja tema filmi peaosatäitjad Jean Seberg ning Jean-Paul Belmondo, vaid ka näiteks François Truffaut, Claude Chabrol, Jacques Rivette, Éric Rohmer, Jean-Pierre Melville, Roberto Rossellini ja Jean Cocteau – terve plejaad prantsuse uue lainega seotud või seda mõjutanud filmitegijaid.

Seanss leiab aset 4. augusti õhtul Tartus Raekoja platsile kerkivas Eesti suurimas vabaõhukinos ja on pühendatud „Viimsel hingetõmbel” esilinastuse 65. aastapäevale. Ühtlasi saab Tartu Elektriteatri eriseansil näha ka Jean-Luc Godard´i filmi ennast.

Tänavu 20. sünnipäeva tähistav PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff toimub 4.–9. augustini ja traditsiooniliselt on kõik seansid vaatajatele tasuta. Kogu Tartuffi programm kuulutatakse tartuff.ee lehel välja juuli keskel.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid