„Meie brändi eesmärk on jätkuvalt teha ajatuid kudumeid, mille kandmisiga on pikem kui üks hooaeg,” ütleb Woolishi disainer Anna Siimu. „Samas ei unusta me ka väikseid detaile – Woolishi toodetel on alati juures väike kiiks, mis meid eristab.” Anna lisab, et keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik disain ei pea olema harilik ja hall ning nii on ka Woolishi uue kollektsiooni läbivaks teemaks värvirohked mustrid ja lehemotiivid, värvigamma moodustavad aga roosa, lilla, briljantroheline ja bordoo, samuti kaamelikarva beež. Toodetest leiab kollektsioonist nii Woolishile omaseid mantelkampsuneid, kardigane, tuunikaid ja pullovere, kui ka seelikuid ja pükse.

„Sügistalvisel hooajal keskendub Woolish meriino- ja alpakavillast rõivastele,” jätkab Anna. „Eelnevatel aastatel tegime tooted Inglise päritolu villast, mis oli küll kvaliteetne ja soe, kuid klientide tagasiside põhjal paljudele ikka veel kare. See tegi meile veidi muret, sest soovime ju oma klientuurile vaid parimat pakkuda.” Bränd tegi pikka ja põhjaliku tööd, et leida see õige lõng, mis oleks kvaliteetne, hõlpsasti hooldatav ning lihtsalt öeldes pehme ja soe. „Tänapäeval on inimesed harjunud meriinovilla seostama alus- või spordiriietusega. Meie eesmärk on tuua luksuslik ja kvaliteetne meriino- ja alpakavill igapäevasesse garderoobi.” Meie usume, et see eesmärk saab Woolishil täidetud küll.
Vaata Woolishi sügistalvine kollektsioon galeriist oma silmaga üle!
Kollektsioon ise jõuab Woolishi stuudiopoodi ja veebikauplusesse müügile 12. septembril. Woolishi tooteid leiab ka sellistest disainipoodidest nagu Les Petites, Eesti Disaini Maja, Tallinn Design House, Teele, MUST Disaini Pood.
Kui seni on Johanna loodud ehted sündinud pigem hetkeks – lavale, fotole, sündmusele –, siis nüüd on sellest loomingulisest dialoogist saanud esimene ametlik hoji x Kriss Soonik ese. Koostöö keskmes on piiratud koguses pärlikee, millele annab äratuntava Sooniku puudutuse brändi kassilogo. Tulemus on õrn, mänguline ja veidi kelmikas, nagu üks hea aksessuaar olema peab: piisavalt klassikaline, et kesta, ja piisavalt iseloomuga, et mitte jääda lihtsalt ilusaks detailiks.
Uue ehtekoostöö kõrvale tasub vaadata ka Kriss Sooniku kevadsuvi 2026 kollektsiooni, mis on juba saadaval moemärgi veebipoes kriss-soonik.com.
“Käesolev hooaeg tähistab brändi jaoks ühtlasi ka olulist uut peatükki,” tutvustab omanimelise moemärgi asutaja ja disainer Hannes Rüütel. “Lisaks meesterõivastele kuulub esmakordselt põhikollektsiooni hulka ka valik naisterõivaid — puuvillased seelikud, särgid ja dressipluusid ning linased kleidid. Vabalt langevad vormid, mugavus ja maitsekad detailid loovad tasakaalu argise lihtsuse ning romantilise kulgemise vahel.”
Rõivakollektsiooniga ühes laieneb moemärgi kirsimaailm veelgi — koostöös kohaliku küünlabrändiga Nore on valminud kirsilõhnaline küünal, mis toob suvised hetked ning kollektsioonist inspireeritud meeleolu ka interjööri.

Õitsvad kirsipuud ja hetked aeglaselt kulgevatest suvepäevadest on meeleolukalt pildile püüdnud Mia Tohver.
Tutvu moemärgi HANNES RÜÜTEL kollektsioonidega Telliskivi Loomelinnakus aadressil Telliskivi 60A/3, Tallinn. Vaata ka hannesruutel.com.