Liisa Soolepp avas Helsingi moenädala

Foto: Virge Viertek

Eelmise nädala lõpul sai Helsingis alguse tänavune Helsingi moenädal. Eesti disainer Liisa Soolepp oli seekord see, kellel oli au astuda üles oma kudumikollektsiooniga “SYZYGY” esimesena. Olgu ka mainitud, et seekordne Helsinki Fashion Week on esimene maailmas, mis on pühendatud sajaprotsendiliselt jätkusuutlikule moele.

Liisa Soolepp uuris Helsingi moenädalal esitlusele tulnud kollektsiooni luues kaose ja korra vahelisi suhteid isiklikust vaatepunktist. “Kumb oli enne, kas kord või kaos? Kui suureks või väikseks saab kaost taandada, et see oleks endiselt kaos? Kuidas vastandid koos toimivad? Peale vaadates tähistab “SYZYGY” seosetut rida tähti, ent ometigi tähistab see korda kosmilises kaoses,” selgitab ta.

Liisa Sooleppa jaoks tähendab seekordse moenädala temaatika, jätkusuutlik ja eetiline mood, seda, et küsimusi on rohkem kui vastuseid: “See suunab mind lahendusi otsima ja mõtlema, kuidas saaks asju veel paremini teha. Minu loomingus väljendub jätkusuutlikkus eelkõige oma loomeprotsesside lahtiühendamises moemaailma pealesurutud kiirelt vahelduvate hooaegade süsteemist. Soovin luua ajatuid ja kestvaid kudumeid.”

Nimelt ei loo Liisa Soolepp hooajapõhiseid kollektsioone, vaid täiustab olemasolevaid mudeleid ja värvivalikut vastavalt tunnetusele, ajast sõltumatult. Kõik brändi kudumid on valmistatud GOTS-sertifikaadiga mahepuuvillast ja villast. “SYZYGY” kollektsioonis on ka paar kudumit, mis on valminud jääkmaterjalidest. Kõik Liisa Sooleppa kudumid tehakse Eestis.

Helsinki Fashion Weeki raames, mis toimub 20.- 25. juulini, tutvustavad oma loomingut kokku 30 jätkusuutlikkusele suunatud rahvusvahelist moebrändi. Lisaks disaineritele on ka ürituse toimumispaik ehitatud ümbertöödeldavatest ja taaskasutatavatest materjalidest.

Liisa Sooleppa kudumeid saab soetada samanimelisest veebipoest, Les Petites, Tallinn Design House, Eesti Disaini Maja ja Tali poest. Augustikuust on Liisa Soolepa kudumid müügil ka Kaubamajas.

Sarnased artiklid

Kommentaarid