Oma teise kollektsiooniga jätkab FORMÉS (hääldame |fɔrˈmə:|) dekonstrueeritud moeelementidega, mis seekord jutustavad loo vastanditest – minevikust ja tulevikust, maskuliinsusest ja feminiinsusest, voolavusest ja struktuurist. Uue kollektsiooniga ei ole muutunud aga see, et bränd rõhub jätkuvalt jätkusuutlikkusele ja olemasolevate materjalide taaskasutusele.
„FORMÉS saab igapäevaselt inspiratsiooni meie oma pärandist – sellest, kuidas käis Narva elu piirilinnas ning millised olid mentaliteedid ajal, kui Eesti kuulus veel viimaseid aastaid Nõukogude Liitu, aga ka sellest, kuidas nüüd, olles ise vene juurtega, saan osa maailma globaliseerumisest,” ütleb brändi asutaja ja disainer Maria Ossipovski. Lisaks Mariale kuuluvad FORMÉS’ põhitiimi täna samuti Narvast pärit Veera Gontšugova, Oleg Trofimov ning Londonis resideeruv Alice Lefons.

Kui rääkida aga uue kollektsiooni fotoseeriast, siis see sai üles võetud Narva lähistel – et anda edasi seda, millistel radadel kõndisid brändi asutajad oma lapsepõlves, ning vahendada miljööd, kust on bränd saanud oma DNA. „Tahtsime nendesse kaadritesse tuua sisse nii parajat annust nostalgiat kui ka äratuntavaid hetki tänapäevast,” lisab Maria. Meie meelest õnnestus see neil fotograaf Johann Kööpiga suurepäraselt.
Vaata kõnealune fotoseeria oma silmaga üle allolevast galeriist!
Olgu ka lisatud, et käesolevast nädalast jõuavad T1 kaubanduskeskuses asuvasse Very Hard disainipoodi lisaks FORMÉS’ põhikollektsioonile müügile ka FORMÉS’ upcycle-sarja kuuluvad unisex särgid. Pluralism Shirt on dekonstrueeritud unikaalne särk, mis on valmistatud upcycling meetodil kahest erinevast seni kandmata särgist. „Absoluutselt kõik Pluralism Shirt mudelid on ainulaadsed,” ütleb Maria ning lisab, et sellegipoolest esindab iga särk FORMÉS’ visuaalse stiili põhielemente.
Hoia kindlasti FORMÉS’ tegemistel silma peal nii brändi Instagrami– kui ka Facebooki-lehekülgedel!
Kui seni on Johanna loodud ehted sündinud pigem hetkeks – lavale, fotole, sündmusele –, siis nüüd on sellest loomingulisest dialoogist saanud esimene ametlik hoji x Kriss Soonik ese. Koostöö keskmes on piiratud koguses pärlikee, millele annab äratuntava Sooniku puudutuse brändi kassilogo. Tulemus on õrn, mänguline ja veidi kelmikas, nagu üks hea aksessuaar olema peab: piisavalt klassikaline, et kesta, ja piisavalt iseloomuga, et mitte jääda lihtsalt ilusaks detailiks.
Uue ehtekoostöö kõrvale tasub vaadata ka Kriss Sooniku kevadsuvi 2026 kollektsiooni, mis on juba saadaval moemärgi veebipoes kriss-soonik.com.
“Käesolev hooaeg tähistab brändi jaoks ühtlasi ka olulist uut peatükki,” tutvustab omanimelise moemärgi asutaja ja disainer Hannes Rüütel. “Lisaks meesterõivastele kuulub esmakordselt põhikollektsiooni hulka ka valik naisterõivaid — puuvillased seelikud, särgid ja dressipluusid ning linased kleidid. Vabalt langevad vormid, mugavus ja maitsekad detailid loovad tasakaalu argise lihtsuse ning romantilise kulgemise vahel.”
Rõivakollektsiooniga ühes laieneb moemärgi kirsimaailm veelgi — koostöös kohaliku küünlabrändiga Nore on valminud kirsilõhnaline küünal, mis toob suvised hetked ning kollektsioonist inspireeritud meeleolu ka interjööri.

Õitsvad kirsipuud ja hetked aeglaselt kulgevatest suvepäevadest on meeleolukalt pildile püüdnud Mia Tohver.
Tutvu moemärgi HANNES RÜÜTEL kollektsioonidega Telliskivi Loomelinnakus aadressil Telliskivi 60A/3, Tallinn. Vaata ka hannesruutel.com.