“See on kahtlemata kõige olulisem sel aastal valminud moeteemaline dokumentaalfilm ning mul on siiralt hea meel, et saame seda ka Eestis näidata,” kinnitab festivali juht Helen Saluveer. “Nii eredaid tähti satub moemaailma harva ning seetõttu on oluline neid sähvatusi ka aastate pärast mäletada.”
Festivali korraldajad võtsid ühendust filmi režissööri Ian Bonhôtega, kelle sõnul tuli teemale läheneda äärmise delikaatsusega. 2010. aastal endalt elu võtnud moelooja paljud lähedased on siiani leinas. “Kõige rohkem üllatas mind vahest see, kui paljud inimesed teda ikka veel taga igatsevad: sõbrad, perekond ja moetööstuse inimesed,” tunnistas Bonhôte. “Rääkisime väga paljudega, kes eelistasid ise kaamera ette mitte jääda, kuid jagasid meiega lahkelt infot ja videomaterjali, mis aitas meil teha McQueenist tõetruud portreefilmi.”
“Mõju, mida McQueen kogu maailmale avaldas, on üsna hämmastav,” leiab ka Britt Samoson. “Mina oma ringkonnas ei teagi disainereid, kes ei oleks saanud temast ühel või teisel moel puudutatud.”
Film “McQueen” peegeldab moelooja loomingu metsikut ilu, julgust ja elujõulisust. See on intiimne pilguheit radikaalse ja lummava moegeeniuse ühtaegu piinatud ja lennukasse maailma, mille mõju moemaailmale on olnud mõõtmatu.
Vaata filmi treilerit:
MoeKunstiKino filmiseansid toimuvad Tallinnas kinos Sõprus, eriseanss ka Tartu Elektriteatris. Lisainfo filmide ja programmi kohta on veebilehel www.moekunstikino.ee.
Film viib vaataja tagasi 2000ndate algusesse, kui värvikas ja vastuoluline American Apparel tõusis üheks Ameerika edukaimaiks moebrändiks. Tuntud oma eetilise tootmise, minimalistlike rõivaste, kuid ka seksuaalse alatooniga reklaamide poolest, võlus bränd paljusid – eriti indie sleaze ajastu fänne.
Ent edu varjus toimus midagi hoopis teistsugust. Dokumentaal heidab pilgu karismaatilise, kuid vastuolulise tegevjuhi Dov Charney juhtimisstiilile, süüdistustele seksuaalses ahistamises ja ettevõtte järkjärgulisele lagunemisele.
Vaata kultusliku moebrändi tõeline pale üle Netflixist!
„Uus laine” on lugu filmist, mis muutis ajalugu – sellest, kuidas Jean-Luc Godard väntab 1959. aasta suvel oma debüütteost „Viimsel hingetõmbel”, mida loetakse ka moodsa filmikunsti alguseks. „Minu eesmärk oli taasluua see reegliteta vaba ja vahetu atmosfäär, milles see etapiline film sündis ja millest me praegu puudust tunneme,” on öelnud Linklater ise oma prantsuskeelse draamakomöödia kohta.
Ajalooliste tegelaskujudena ei astu selles vaatajate ette mitte ainult Godard ja tema filmi peaosatäitjad Jean Seberg ning Jean-Paul Belmondo, vaid ka näiteks François Truffaut, Claude Chabrol, Jacques Rivette, Éric Rohmer, Jean-Pierre Melville, Roberto Rossellini ja Jean Cocteau – terve plejaad prantsuse uue lainega seotud või seda mõjutanud filmitegijaid.
Seanss leiab aset 4. augusti õhtul Tartus Raekoja platsile kerkivas Eesti suurimas vabaõhukinos ja on pühendatud „Viimsel hingetõmbel” esilinastuse 65. aastapäevale. Ühtlasi saab Tartu Elektriteatri eriseansil näha ka Jean-Luc Godard´i filmi ennast.
Tänavu 20. sünnipäeva tähistav PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff toimub 4.–9. augustini ja traditsiooniliselt on kõik seansid vaatajatele tasuta. Kogu Tartuffi programm kuulutatakse tartuff.ee lehel välja juuli keskel.