5 Kalama(r)ja kodu nippi instagramijatelt!

Foto: IKEA

Arvestades tänapäevast ruutmeetri hinnapoliitikat hüüame oma uut vanaaegset Kalamaja kodu armastavalt Kalamarjaks. Meie Kalamarja on alles väeti ja vanake, kuid heade nippidega plaanin selle korda teha ja, nagu ikka, on abiks Instagram.

Planeerides üle saja aasta vanuse puumaja korteri sisustamist, tahaks alles jätta naturaalsete materjalide hõngu ning samas tuua sisse valgust ja uudsust. Eelarve on piiratud ja kalasabaparkett jääb paraku tulevikuplaanidesse, kuid õnneks on teisigi võimalusi. Järgnevalt esitlen sisekujundusega tegelevatelt instagramijatelt leitud viit toredat nippi, mis on kombineeritult nii säästlikud kui ka vastupidavad.

Pane köök ise Ikea programmis kokku!

Uurides soodsaid variante köögimaailmas, sattusin Ikea 3D-programmi peale, kus sain sisestada mõõdud, valida kappide süsteemid, nupud, isegi tehnika. Suureks rõõmuks on väga popid nahknupud ÖSTERNÄS päris soodsa hinnaga. Norra instagramija Adeline Suvdali pildil oleva kapi pind on üldse kogu Ikea valikus kõige soodsam. Ütlen ausalt – programm ei tahtnud kohe tööle hakata ja läks aega, et aru saada, mis ja kuidas, aga kokkuvõttes sain täisvarustusega köögi umbes 2000–3000 euroga, olenevalt kappide materjalist.

Musta tooni vuugivahed

Käsi üles, kellele meeldib vuugivahesid puhtaks küürida? Mitte mulle. Nüüd, kus saan nullist ise kodu ehitada, olen veendunud, et käiku lähevad just musta värvi vuugivahed, sest need toovad esile plaatide valge tooni ning muudavad vannituba samal ajal vanamoodsaks ja modernseks. Samuti annavad mustad vuugivahed ka kõige odavamatele valgetele plaatidele uhkema hõngu – nagu näeme taas kord Adeline kontolt.

Aztec stiilis vaibad

Põrandad on meil külmad, või ma vähemalt oletan, et on külmad, sest ma pole veel uues kodus talve veetnud. Olles koeraomanik ja teades, et ühes toonis vaiba võib paari nädalaga prügimäele saata, olen pikalt otsinud midagi kirjut, kuid samas stiilset. Kaua ei pidanud otsima, sest mu teele sattusid Colorful Livingu instakonto ja East Unique’i käsitöövaibad. Eks on veidi imelik köögi pealt säästa ja vaiba peale kulutada, aga mis seal ikka!

Midagi vana

Seda teadsin ma juba ammu ja olen viljelenud kõigi oma kodude puhul, et midagi tummist ja vana peab sisustuses olema. Kodutunne ei tule pelgalt tuttuutest säravpuhastest esemetest, vaid ikka ja jälle ajaloost. Õnneks on Eestis jalaga segada vanakraami peidukaid ja tegelikult olen ise kasutanud hoopis soov.ee ja osta.ee teenuseid, et mõnda iidset kapikest leida. Endale meeldib väga, kuidas just Laetitia Delorme sisustuses naturaalset puitu ja möödunud sajandite elemente kasutab.

Laudis põrandale ja valgeks

Nagu ma selle loo alguses kallimat sorti põrandaid mainisin, oli mul tegelikult ka lahendus olemas. Soovides naturaalset põrandat, ei pea alati pöörduma parketi poole, tihtilugu on jala all ja vanale majale hoopis sobivam lai laudpõrand. Laudpõrand on tore ka selle poolest, et seda saab ise värvida, pole kahju, kui sisse tekivad kiilud või plekid. Meetri hind ja paigaldus on aga sageli soodsam kui paljud muud põrandavariandid. Põranda ja mööbli värvimiseks leidsin inspiratsiooni Kasie Bartonilt.

SaveSave

Sarnased artiklid

Kommentaarid