10 meeleolukat fakti Girti Suunilt

Foto: Harry Tiits

Täna ja homme toimub Altja kalurikülas kultuurifestival Võnge, mille Kaldalaval astub üles ka DJ Girti Suun. Girti sosistas meile, et tal on plaanis astuda oma tavapärasest r’n’b, hip-hopi ja souli soojast mugavusest veidi välja ja üllatada inimesi hoopis teistmoodi, tehes ühe maagiat, jazzi ja elektrit täis päikeseloojangu set’i. 

Kuna DJd teadagi liiga palju oma esinemiste ajal publikuga vestlema ei kipu, siis mõtlesime, et anname Girtile võimaluse Portaili veergudel ennast natuke rohkem tutvustada ja seda näiteks 10 meeleoluka ja random faktiga. Girti, palun väga!

Girti lemmiklood kipuvad olema ajas muutuvad, kuid täna on selleks (igati õigustatult) Isley Brothersi „Summer Breeze”.

Lemmiktoit: „Tasuta ja taimne!”

„Ma ei ole kunagi geograafias ega orienteerumises kõige teravam olnud ning kui olime just perekonnaga Paldiskisse kolinud, kui olin 6-aastane, siis suutis õde meie jalutuskäigul mind veenda, et oleme kogemata jalutanud Venemaale ja ma uskusin teda! Sellest sai umbes 3-tunnine seiklus, et mis me nüüd teeme. Selliseid õega seiklemisi ja lugusid oli mu lapsepõlv täis, siiamaani tegelikult on. Ja mainimatagi selge – ta ei lase mul mitte kunagi autos teed juhatada!”

Girtilt tuleb festivali Võnge seti esimeseks looks Towa Tei „Technova”. „Kuulates saab aru, miks!”

Girti lemmikfilmideks on kõik multifilmid, mis eales tehtud on.

Kui vaja, siis põgeneb Girti oma (vanemate) koju Tartusse, mille metsa ja põldude vahel ootab ees tõeline muinasjutumaa.

„Õppisin eelmisel aastal ära, kuidas keevitada! See pole küll otseselt uus hobi, aga põnev oskus küll, mille üle üsna uhke olen tegelikult.”

Black-tie üritusel, kuhu sisenemisel on Girti sunnitud kandma kontsakingi, eelistab ta DJ-puldi taha jõudes plaate mängida hoopis paljajalu! „Keegi ei pane tavaliselt tähele!”

Üleüldse jõudis ta DJ-puldi taha tegelikult hobikorras ja edasi läks kõik loomulikult.

Võnge festivalilt ootab ta kõige enam oma õe, Kati Suuni esinemist. „Ta esineb loenguga ja räägib maailmast ja kõigest põnevast. Tal on ilmumas raamat, mis puudutab läbipõlemise teemat ja emotsioone ja ilmselt puudutab ta ka loengul neid teemasid.”

Sarnased artiklid

Kommentaarid