Liisi Voolaid juhatab teed: mida kuulata festivalil Võnge?

Foto: Tiina Õunmaa

Nädalavahetusel seab end Altjal sisse rändav kultuurifestival Võnge. Et esinejate nimekirjas natuke paremini orienteeruda palusime appi ühe Portaili lemmikmelomaanidest, Liisi Voolaiu, kes sirvis festivalikava ja omad lemmikud alla joonis. Liisi, sõna on sinul!

„Festival Võnge võrdub minu jaoks ilusa muusika, heade inimeste ja rohelusega. Alati looduse keskel kvaliteetmuusikat lavale tuues toimub sel aastal viiendat aastapäeva tähistav festival minu jaoks erilises paigas – Lääne-Virumaal, Altja kalurikülas ehk mõnusalt mere ääres. Artistide ja esinejate nimistust parimate väljanoppimine oli üsna keeruline, aga siin on viis küpset ja mahlast marja, mida-keda soovitan kogeda:

Kuu Elina

Naine nagu kuningriik! Astub iseennast kuulates mööda oma teed (rada), teeb ja mõistab tarka teed (taim) ning teeb (loob) oma valikute kaudu meile kõigile head ja ilusat. Viies läbi teetseremooniaid, käies Hiinas teetaimedega tutvumas, meisterdades kauneid ja väekaid ehteid – siidist, puust ja muust naturaalsest; ning jõudes Võnkele ilusaid helisid valides, on Elina minu jaoks üks väga eriline naine. Ootan väga tema muusikavalikut, milles uneleda, mõtiskleda või siis just vastupidi, mõtlemine minetada ja lihtsalt olla. Usun, et nagu muudki ta tegemised, peegeldab ka muusikavalik tema ausat arvamust ja maitset.

Gram-Of-Fun

Vaid üks sõna „Reservation”. Olgu, paar sõna veel. See on kodumaise tantsu-elektro-funk-heatuju bändi uus EP singel, kus teeb kaasa Kostja Tsõbulevki Levski bändist. Imeline pala, mida tundub juba unelmalaadne mere ääres kuulata, ja ma ei tahakski nüüd enam midagi lisada. Seda lugu PEAB kuulama, olgu see kas või ainus lugu, mida suvel kuulad.

Blow

Prantsusmaa värsked helid nii tantsuks kui ka õõtsumiseks. Kokku on sulanud hea biit, omapärased meloodiad ja funky minek. Nende enda sõnul on nad inspireeritud nii Pink Floydist kui ka Jungle’ist. Ja see sümbioos tuuakse meile Pariisi glamuurist metsa sisse kohale. Luksus.

Puuluup

Mul pole õnnestunud neid armsaid, vingeid ja auhinnatud muusikuid ikka veel live’is näha. Lõpuks ometi, ja veel muruplatsil, saan ma seda kogeda. Nii ootan nende palju kiidetud kontserdienergiat, originaalkoreograafiat ja hiiu kandle käsitsust koos elektroonikaga. Ja need sõnad… kohe tõmbab muige näole ja tahaks keksida!

Kati Suuni loeng

Pole küll musikaalne soovitus, aga sisukas! Kati jutustab Võnkel enda elukogemusest nii karjääri, enese paremini tundma õppimise, inimeste koolitamise kui ka läbipõlemise valguses. Kati on üsna pikalt uurinud vaimsust ja psühholoogiat, meie käitumisharjumusi ja nende põhjuseid, läbides ka isiklikult erinevaid protsesse nii ettevõtjana kui ka eraeluliselt, kogudes lisaks infot põnevatelt persoonidelt ja asjatundjatelt eri valdkondadest. Üldse, meeldib mulle väga, et Võnge on kultuurifestival, kus saavad kokku põnevad mõtted, jutud, naljad, ideed, muusika ja loodus.”

Aitäh sulle, Liisi!

Lisainfo festivali Võnge ajakava ja piletite kohta festivali kodulehelt: www.vonge.ee

Sarnased artiklid

Kommentaarid