Vill Vill – sest kõik on ju villane

Vill Vill – sest kõik on ju villane

Foto: Maiken Staak

Vill Vill on Eesti päritolu bränd, mis sündis armastusest looduse, villa ja käsitöö vastu. Meie jõudsime Vill Villani ennekõike brändi visuaalselt paeluvate lookbook’i fotode kaudu (aitäh, Instagram) – ja siis otsustasime asja natuke lähemalt uurida.

Uurimisel selgus, et Vill Vill on Eesti ettevõte, mis tegutseb osaliselt ka Berliinis. Nimelt kootakse Vill Villa esemed Eestis, kuid brändi peakontor asub hoopiski Berliinis. Brändi nimi Vill Vill sündis aga ütlemata lihtsalt – kõik tooted on villased. „Vill Villa idee sai alguse mõned aastad tagasi, kui kolisin Berliini ja leidsin, et Lääne-Euroopa jahedatesse sügis-talvedesse ja tarbijate stiiliga võiks hästi sobida põhjamaiselt minimalistlikud kudumid,” sõnab vabakutselisest kunstnikust brändi looja Eleny Kasemets. „Bränd hõlmab väikest pereateljeed, kus brändi- ja tootearendusel on abiks mulle väga lähedased inimesed – minu ema, kes on kogenud õmbleja-konstrueerija, ja ämm, kes on elupõline kudumismeister.”

Brändi teeb eriliseks seegi, et iga Vill Villa eseme soetanud inimene saab teada, kui palju aega ja lõnga tema kudumi valmimiseks kulus – sest brändi looming on suunatud käsitööd hindavale inimesele, kes hoolib, kust ja kuidas tema kasutatav toode tuleb. „Loodame, et teadmine sellest, kui palju aega ja armastust on asja valmimisse investeeritud, aitab oma kudumi eest ka paremini hoolt kanda. Soovime nii võidelda kiirmoe vastu, mis soodustab väga kahetsusväärset trendi, kus toodet kantakse võib-olla ainult paar korda. See on meie planeedile väga suur raiskamine ja koorem,” sõnab Eleny.

Nii ongi täna Vill Villa eesmärk pakkuda ajatute lõigetega kvaliteetseid tooteid, mis kestaksid kauem kui ühe hooaja. Tooteid saadab ajatu minimalism ning igal hooajal ei valmistata reeglipäraselt uut kollektsiooni, vaid keskendutakse naturaalsele materjalile ja kõrge kvaliteediga tööle, mis hooajavahetusega väärtust ei kaota. „Vill Vill ei plaani masstootmist, vaid pakume tellimuspõhist ja personaalset teenindust. Aeg-ajalt võime kollektsiooni põnevamaks muutmiseks lisada eksklusiivseid hooajalisi vimkasid ning loomulikult toimub klientide tagasiside põhjal tootearendus, kuid sellega kollektsiooni plaanitavad muudatused esialgu piirduvadki,” ütleb lõpetuseks Eleny.

Vill Villa tooteid saab hetkel soetada brändi veebipoe villvill.net kaudu.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid