VIIMAST NÄDALAT AVATUD: „Kaadris ja kaadri taga. Boris Mäemetsa moefoto”

Foto: Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Veel viimast nädalat saab Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis vaadata näitust “Kaadris ja kaadri taga. Boris Mäemetsa moefoto”. Laupäeval, 28. oktoobril kell 12.00 on suurepärane võimalus teha seda ka kuraator Anne Vetiku juhtimisel.

Boris Mäemets (1929) oli üks Nõukogude Eesti olulisemaid fotograafe, kes tegeles intensiivselt nii siinse arhitektuuri kui ka tarbekunsti jäädvustamisega, kuid oli seejuures üks kesksemaid moefotograafe. Tema lähenemine Tallinna Moemaja kollektsioonidele ning ajakirjale Siluett loodud moeseeriad eelkõige 1960.-1970. aastatest lõid tugeva aluse kohalikule moefotograafiale, kujundades ühtlasi laiemalt siinset arusaama moe tähendusest.

Näitus „Kaadris ja kaadri taga. Boris Mäemetsa moefoto”avab ühe tahu kuuekümne aasta eest asutatud Tallinna Moemaja ajaloost ja Mäemetsa loomingust, tutvustades samas 1960.–1970. aastatest pärinevat moefotoloomingut laiemalt, tuues publiku ette nii toimetuse heakskiidu saanud ja ajakirja jõudnud materjali kui ka pilte, mis jäid avaldamata ja said pakkuda rõõmu vaid fotograafile endale. Nende ühenduslüliks on omakorda kaadritaguse elu jäädvustused, mis on eksponeeritud esmakordselt.

Fotonäitus „Kaadris ja kaadri taga. Boris Mäemetsa moefoto” jääb Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avatuks 29. oktoobrini.

Sarnased artiklid

Kommentaarid