USUTLUS Getter Kuusmaaga MoeKunstiKino eel

Foto: Laura Nestor

Kindlasti oled sotsiaalmeedias näinud ringlemas moebrändide Kriss Soonik või KÄT moeklippe. Või põrganud kokku näiteks moemärkide Stuudio Nahk või Lentsius Design kampaaniafotodega. Nende jäädvustamise taga ei ole keegi muu kui Getter Kuusmaa – Studio GET asutanud foto- ja videograaf.  

Getteril on peagi valmimas üks suuremaid ettevõtmisi tema videograafi karjääris. Oktoobrikuus toimuvas MoeKunstiKinos jõuavad publikuni ka Getteri loodud mini-moefilmid, mis kõnelevad lugusid Eesti disaineritest ja brändidest. Selle valguses otsustasime Getterit natuke usutleda. 

Alustame kõige tähtsamast. Mitu moeklippi MoeKunstiKinoks tehtud sai ning milliste disainerite ja brändide loomingut me näha saame?

Selle projektiga valmis spetsiaalselt kuus moe-lühifilmi, milles saab näha selliste kodumaiste märkide lugusid nagu Lentsius Design, Stuudio Nahk, Kriss Soonik, NVbyK, KÄT ja Ivo Nikkolo. 

Kust tuli üldse idee selline projekt ette võtta?

Ma olen ammu tahtnud oma loomingut sotsiaalmeediast ka nii-öelda väljapoole saada. Mul on viimasel ajal tekkinud tunne, et sotsiaalmeedias kaob kõik nii kiiresti ning iga loodud videotöö eluiga jääb väga lühikeseks. Kinoekraanil on aga kõik tõelisem, jäävam ning muidugi ka võimsam.

Arvestades seda, et olen spetsialiseerunud moefotole ja -filmile, siis tundus MoeKunstiKino selleks ideaalne variant. Kirjutasin MoeKunstiKino peakorraldajale Helen Saluveerile, tutvustasin talle oma ideed ning õnneks oli ta suure rõõmuga nõus minuga koostööd tegema.

Kuidas sündis iga video süžee? 

Kõik videod on valminud koostöös brändide loojate või disainerite ning projektijuhtidega. See protsessi osa on alati hästi tore – kohtud inimestega, kogud inspiratsiooni, vahetad ideid ning siis hakkad looma. Mul on tihtipeale ka nii, et konkreetne mõte on peas olemas, kuid tõelise elu saab see alles montaažis. Ning seda naudin täiel rinnal!

Sa oled tegelikult nii fotograaf kui ka videograaf. Kuidas sa kaamerani jõudsid?

See on hea küsimus. Tegelikult hakkasin fotograafiat vaikselt õppima juba keskkoolis, kui olin Inglismaal. Siis ma veel ei arvanud, et minust võiks ka päriselt foto- ja videograaf saada. See kõik läks kuidagi väga orgaaniliselt ja iseenesest. Peale keskkooli läksin edasi õppima Tartu Kunstikooli Pallas, just fotograafia erialal. Edasi sattusin kaameratega töötama Overall Eestisse ning siis leidsin endale hea sõbranna Laura Nestori, kes mind kuidagi endaga tööle kaasa tarima hakkas (jumal teab miks!) ja seejärel ka tööd pakkuma. Samal ajal inspireerisid mind asjaga tegelema elukaaslane Marten, tütar Karlotta, vanemad Mari ja Aivar, õde ja vend, sõbranna Triin ja tegelikult ka need ägedad kodumaised brändid, kes lubasid mul oma loomingut jäädvustada. 

Milline on olnud senimaani sinu kõige meeldejäävam projekt?

Neid on olnud palju. Ma saan inspiratsiooni väga paljudest projektidest. Mul on alati väga lahedad koostööd Kairi Lentsiuse ja Karin Kallasega, Ivo Nikkolo ja Kriss Soonikuga. Küll me kord maalime suurtes ruumides seintele ja teine kord möllame pastaga. Ja ka kõigi teistega on projektid olnud meeldejäävad! Mulle tõesti väga meeldib see, mida ma teen.

Millised eeldused peavad olema, et sünniks üks vaatamist väärt moevideo?

Kõige tähtsam on tegelikult toode ise. See peab olema midagi, millesse ma usun ja tean, et see on midagi erilist. Siis muidugi suur tahtmine teha väärt videot. Samuti koostöö suurepäraste inimeste ja tiimiga. Kui need on olemas, ei saa midagi valesti minna ning kõik on võimalik!

Korda palun kõigile huvilistele üle, kus sinu loodud moeklippe näha saab. 

MoeKunstiKino festivali raames 4.-10. oktoobril Kinos Sõprus enne põhiseansse.

Vaata Studio GET portfooliot aadressil studioget.ee ning hoia silma peal ka facebook.com/getterkuusmaa/. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid